نهضت مقاومت نسبت به اقدام آمریکا عکس‌العمل شدید نشان می‌دهد

تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تهدیدهای توییتی ترامپ از موضع ضعف است و جمهوری اسلامی ایران و نهضت مقاومت مقابل این اقدام غیرمنطقی عکس‌العمل شدید نشان می‌دهد.

سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه ۱۳ دی ماه به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله نیروهای آمریکایی در مسیر فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  
بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
چند روز بعد از شهادت سردار سلیمانی، ‌ ترامپ در توییتی نوشت: چنانچه ایران به هر یک از نیروهای آمریکایی یا تجهیزات آمریکا حمله کند، ما به سرعت و با جدیت ۵۲ نقطه ایران(به تعداد ۵۲ آمریکایی هایی که ایران سال ها پیش گروگان گرفته بود) که برخی از آنها سطح بالا و حائز اهمیت برای ایران و فرهنگ ایران است و نیز مواضع آنها و خود ایران را هدف قرار می دهیم. دیگر تهدیدی در کار نیست.

حجت الاسلام سعیدرضا عاملی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در واکنش به این توییت ترامپ، اظهار داشت: به گفته سردار شهید قاسم سلیمانی، "ترامپ قمار باز مستی" است که هوش کافی برای حرف زدن و نوشتن توییت های عاقلانه ندارد.
وی توییت های ترامپ را یک تهدید بی معنا دانست و تاکید کرد: عرصه فرهنگی کشور، در تمام این سرزمین پراکنده است و نقطه تعیین کردن برای مراکز فرهنگی کشور، تَعَیُنِ مشخصی ندارد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه توییت های بیشتر جنبه تهدید دارد، گفت: تهدیدهای توییتی ترامپ از موضع ضعف است و جمهوری اسلامی ایران و نهضت مقاومت جهانی در مقابل تهدید غیرمنطقی وی عکس العمل شدید دارد و پیشاپیش واکنش هایی ایجاد می کند.
عاملی تصریح کرد کسی که ظلم می کند، نباید پشت سر ظلمش تهدید کند. ترامپ و دولت آمریکا باید از ملت‌های انقلابی جهان عذرخواهی کنند، هر چند این اقدام  کافی نیست.
وی با تاکید بر اینکه ترامپ و بسیاری از سیاستمداران دنیا سردار شهید قاسم سلیمانی را نمی شناسند، افزود: این سردار شخصیت بزرگی بود که توحید گرایی، ‌ اخلاص، صمیمیتش با مردم شناخته شده بود و برای نجات جامعه بشری، عمل صالح گسترده ای داشت.
‌عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: سردار شهید سلیمانی جایگاهی در امنیت ملی، ‌منطقه ای و جهانی داشت و حتی امنیت اروپا و آمریکا را هم باید مدیون سپهبد شهید قاسم سلیمانی دانست.
عاملی خاطرنشان کرد: اگر مردم آمریکا و اروپا درست درک کنند که با نابودی داعش چه بلاهایی از بالای سر آنان برداشته شد به جای تهدید کردن، محترمانه و متواضعانه به احترام این سردار می ایستادند و سرود ملی را می سرودند و پرچم کشورشان را به اهتزاز در می آورند.
وی افزود: آنها درک دقیقی از سردار شهید سلیمانی ندارند ولی آینده اثبات می کند؛ همانطور که خون امام حسین(ع) موجب برچیده شدن بساط ظلم در مسیر تاریخ شد.
استاد علوم ارتباطات دانشگاه تهران ادامه داد: این عَلَم هرگز به زمین نمی افتد کما اینکه در این ۱۴ قرن به زمین نیفتاد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین گفت: واکنش مبتنی بر انتقام عدالت گرایانه همانطور که سید حسن نصرالله هم اشاره کرد، محقق خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =