۱۷ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 2109
کد خبر: 83624213
۰ نفر

برچسب‌ها

قاتل خاموش جان جوان دیواندره‌ای را گرفت

سنندج - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره گفت: قاتل خاموش (گاز منواکسیدکربن) در این شهر جوان ۱۸ ساله را به کام مرگ کشاند.

محمد شاه‌ویسی روز سه‌شنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه بامداد امروز اتفاق افتاد جوانی با هویت معلوم بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داد.

وی یادآور شد: مردم در هنگام استفاده از وسایل گازسوز نکات ایمنی را رعایت کنند تا با چنین حوادث تلخ و ناگواری مواجه نشویم.   

این دومین حادثه گازگرفتگی و مرگ خاموش در شهرستان دیواندره در دی ماه جاری است، اوایل ماه جاری گازگرفتگی در روستای قره گل از توابع بخش مرکزی منجر به مرگ یک نفر و مسمومیت پنج نفر دیگر شده بود.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز پیشتر گفته بود: براساس آمارهای موجود از اول مهر امسال تا ۲۸ آبان در این استان ۴۶ نفر با گاز منواکسیدکربن دچار مسمومیت شده‌اند.

مصطفی فرامرزی اظهار داشت: در مجموع در این بازه زمانی ۴۶ نفر از مردم شهرهای مختلف استان با گاز منواکسیدکربن مسموم شده  که چهار نفر آنها فوت کردند.

وی افزود: در این مدت، ۲۲ حادثه مربوط به گاز منواکسیدکربن در استان روی داد که ۹ مورد آن در شهرستان بیجار، پنج حادثه در سنندج، سه حادثه مریوان، سه حادثه سقز و ۲ حادثه نیز در سروآباد و دهگلان بوده است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: بیشترین آمار حادثه دیدگان مربوط به شهرستان بیجار با ۲۱ مصدوم و یک فوتی و سنندج با پنج مصدوم و یک فوتی بوده است.

وی اضافه کرد: در صورت مشاهده موارد گازگرفتگی مهمترین اقدام، رساندن اکسیژن (هوای تازه) به مصدوم و تماس با اورژانس ۱۱۵ است ضمن اینکه باز کردن پنجره اتاق یا خارج کردن فرد از آن محیط موثرترین اقدام برای بهبود حال مسموم است.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۹۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =