صالحی امیری: حضور مردم در تشییع سردار سلیمانی از الطاف الهی بود

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: حضور گسترده مردم تهران در مراسم تشیع پیکر سردار سلیمانی و یارانش از الطاف الهی بود و از تحلیل خارج است.

«سیدرضا صالحی‌امیری» روز سه‌شنبه در مراسم پنجاه و دومین سالگرد درگذشت جهان پهلوان «غلامرضا تختی» که در آستان مقدس شیخ صدوق در ابن بابویه شهر ری برگزار شد اظهار داشت: باید به این مردم آفرین گفت که بعد از نیم قرن همچنان به مسیر پهلوانی وفادارند. همه انسانهایی که در مسیر پهلوانی هستند، مسیر انسانی را مسیر اخلاقی می‌دانند.

صالحی امیری با بیان اینکه روز گذشته یک دنیا فریاد زدند «حاج قاسم» که حضوری بی‌نظیر بود افزود: دیشب با جمعی از بزرگان در پی آن بودیم که تحلیل کنیم چه شد بعد از اتفاقات آبان ماه و مشکلات و گرانی که خداوند بر دل و قلوب این مردم تابید و همه ملت و مردم را به یکدیگر نزدیک کرد، و به این نتیجه رسیدیم که این از الطاف الهی بوده و از تحلیل خارج است.

رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد: خیلی از سرداران به شهادت رسیدند اما حاج «قاسم سلیمانی» سردار دل‌ها بود که قلوب ۸۰ میلیون ایرانی را تسخیر کرد و به گونه‌ای خداوند متعال رقم زد که شهید قاسم سلیمانی عزیزترین انسان کره زمین است.

وی با اشاره به جمله‌ای از جهان پهلوان تختی با عنوان درباره عبور از آدمیت و انسانها تصریح کرد: این جمله او یک گفتمان است. اندیشه امام راحل که فرمودند تمام صحیفه عبور از آدمیت و انسانیت و ساختن انسان است.

صالحی امیری یادآور شد: تختی نیم قرن پیش هدف خودش را عبور از آدمیت اعلام کرد. پیام تختی به نسل جوان این است که اگر قرار است پایدار باشید باید راه و روش و سیره تختی را دنبال کنید. انسانهایی که مرام پهلوانی را انتخاب کردند، ماندگار شدند.

وی بیان داشت: شهر ری نگین درخشان تمدن ایران زمین است و هر کسی قرار است درباره انسانیت بنویسد نقطه آغازینش باید از شهر ری باشد. تختی در این نقطه خفته که  حکمت الهی است چرا که انسان‌های بزرگی اینجا خفته‌اند که خود حکمتی است. تختی فراتر از قهرمانی است و  نماد  فضیلت معرفت و مرام پهلواتی به شمار می‌رود است. برای اینکه ماندکار شویم باید راه و مرام تختی را انتخاب کنیم.

حسن رنگرز سخنگوی فدراسیون کشتی، علی اکبر حیدری از دوستان جهان پهلوان تختی، محمد محمودی سرمربی اسبق تیم کشتی آزاد ناشنوایان و فرماندار ری نیز دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =