عرضه بنزین یورو ۴ در شیراز متوقف نیست

شیراز - ایرنا- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس به برخی شبهات در باره اختلاط بنزین و توقف سوخت یورو در شیراز پاسخ داد و بیان داشت :روزانه در شیراز یک میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین با کیفیت یورو ۴ عرضه می‌شود ، عرضه این محصول گاه دچار نوسان بوده اما هیچگاه قطع نشده است.

امیر بنی کریمی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: نظارت بر جایگاه‌ها  دائمی است ، همه ­جایگاه های شیراز و استان به صورت هفتگی از نظر کمی و کیفی بازرسی ­­و هر ماه نیز آزمون کیفیت از آن‌ها گرفته می‌شود و با هرگونه تخلفی نظیر کم فروشی، عرضه بنزین نامناسب، خرید و فروش کارت و اختلاط بنزین و سوخت به شدت برخورد می‌شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از جایگاههای عرضه بنزین در شیراز بنزین با استاندارد یورو ۴ تولید می کند گفت: همه سوخت یورو ۴ مصرفی در شیراز از پالایشگاههای خارج از استان فارس می آید ، در برخی از مقاطع حتی بنزین با کیفیت یورو ۵ نیز در شیراز توزیع شده است.

بنی کریمی با بیان اینکه روزانه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بنزین در شیراز مصرف می شود ادامه داد: ۷۰ درصد از این بنزین با قیمت یارانه ای و کمتر از ۳۰ درصد با قیمت دوم لیتری ۳۰ هزار ریال عرضه می شود .

این مقام مسوول بر لزوم مراقبت از هوای پاک در شیراز تاکید کرد و گفت: همه جایگاههای مبادی جاده ای درستان فارس نیز نفت گاز با کیفیت یورو ۴ عرضه می کنند ، برای مراقبت از هوای پاک بر اساس مصوبه کشوری بنزین یورو ۴ در کلان شهرها عرضه می شود ، جایگاه‌هایی که بنزین و نفت وگاز یورو ۴ توزیع می‌کنند به هیچ عنوان نمی‌توانند سوخت دیگری عرضه کنند و اگر به هر دلیلی نتوانند بنزین یا گازوئیل یورو ۴ تهیه کنند، تا هنگام تامین سوخت با استاندارد در نوبت هستند.

بر اساس آمارهای موجود مصرف بنزین در شیراز از بیش از ۶ میلیون  لیتر در روز با حدود ۱۶ درصد کاهش به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسیده است.

اخبار مرتبط