۹ خانوار آسیب دیده سیل در خاش اسکان یافتند

زاهدان- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر خاش سیستان و بلوچستان گفت: ۹ خانوار از مجموع ۱۵ خانوار آسیب دیده ناشی از بارش‌های سنگین و سیلابی در این شهرستان اسکان اضطراری یافتند.

جلال هاشمزهی دوشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کار بررسی و رسیدگی به مشکلات خانوارهای آسیب دیده ناشی از سیلاب از لحظات نخستین وقوع بارش‌ها آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: ۹تخته چادر امدادی، ۳۸ تخته پتو، ۲۱ تخته موکت، ۸ بسته حمایتی ۷۲ ساعته، ۶۰ کیلوگرم پلاستیک و ۷ شعله والر میان آسیب‌دیدگان خاشی امروز توزیع شده است.
رییس جمعیت هلال احمر خاش گفت: بارش‌های سنگین برف در تفتان و باران در نقاط مختلف خاش مشکلاتی را برای خانوارها ایجاد کرده که نیاز است این مشکلات کوچک قبل از وقوع بارش‌ها رفع و جوانب احتیاط رعایت شود.
وی ادامه داد: هم‌اینک به دلیل بارش سنگین برف شرایط برای صعود به قله تفتان مهیا نیست و با توجه به پر آب شدن سدها، بندهای خاکی و سنگی ضرورت دارد مردم از نزدیک شدن به مکان‌های پر آب آبگیرها خودداری کنند.
هاشمزهی افزود: با توجه به اینکه سامانه‌های قدرتمند بارشی دیگر در راه است از مردم شهرستان تقاضا می‌شود نکات ایمنی را رعایت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =