۵۹۱ بانوی کردستانی در صندوق خرد زنان سرمایه‌گذاری کردند

سنندج - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: هم اکنون ۵۹۱ بانوی این استان در ۲۲ صندوق خرد زنان روستایی سرمایه‌گذاری کردند.

محمد پیشداد روز دوشنبه در جلسه مجمع عمومی عادی صندوق زنان کردستان اظهار داشت:این بانوان در ۲۲ صندوق خرد زنان کردستان حدود پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال سرمایه دارند.

وی اضافه کرد: صندوق های خرد زنان می‌تواند با ساماندهی مشاغل خانگی در روستاها  افزایش درآمد برای روستائیان رابه همراه داشته باشند و آن را به سمت اشتغالزایی و کارآفرینی سوق دهد.

وی با اشاره به ایجاد بازارهای محلی برای ارائه محصولات تولیدی زنان روستایی اظهار داشت :افرادی که می توانند برای ارائه محصولات تولیدی در مشاغل خرد زنان روستایی در بازارهای محلی یا بازارچه های رسمی اقدام کنند با صندوق استان ارتباط ایجاد نموده و شرایط همکاری را فراهم کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: فعالیت و مشارکت زنان روستایی در فعالیت‌های اقتصادی با حمایت طرح‌های اعتباری از جمله صندوق اعتبارات خرد، گامی در راستای کارآفرینی و اشتغالزایی و کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد خانوار است.

وی یادآور شد: افراد بر حسب علاقه و توانمندی که دارند با عضویت در این صندوق علاوه بر ایجاد شغل از حمایت مادی و معنوی صندوق بهره مند می‌شوند و می‌توانند نقش موثری در اقتصاد خانواده کمک کنند.

وی افزود: افزایش ضریب دسترسی زنان روستایی کم‌درآمد به تسهیلات اعتباری، توجه و تمرکز به گروه‌های کم‌درآمد زنان روستایی و تجهیز پس‌انداز خانوارهای روستایی در راستای تامین مالی فعالیت‌های درآمدزا، از نتایج حاصل از فعالیت صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =