بیش از یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: از اول امسال تا پایان آذر یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۶۹۹ لیتر سوخت قاچاق در این استان کشف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشته است.

علی خداویسی روز دوشنبه در هشتمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشت: در این مدت همچنین ۴۹۲ هزار و ۱۳۱ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و پنج میلیون و ۵۲۶ هزار و ۷۷۱ قلم داروی قاچاق دراستان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۴ درصد کاهش و ۳۹ درصد افزایش روبرو شده‌ایم.
وی با اشاره به کشف ۵۵ هزار و ۶۳۲ دستگاه تجهیزات دریافت ماهواره قاچاق و افزایش ۴۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: در این مدت میزان کشفیات لوازم صوتی و تصویری قاچاق در استان نیز پنج هزار و ۹۹۱ دستگاه با ۳۴ درصد رشد بوده است.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان افزود: کشفیات مشروبات الکلی در سال جاری نیز ۱۹۵ هزار و ۲۸۹ بطر و قوطی با ۱۱ درصد کاهش بوده است، ضمن اینکه  ۴۳ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۱۰۰ نخ سیگار نیز کشف شده است.

وی یادآور شد: در مجموع امسال(اول فروردین تا پایان آذر) چهار هزار و ۴۱ فقره پرونده تشکیل شده و در این رابطه ۲ هزار و ۲۵۲ نفر دستگیر شدند که از لحاظ دستگیری و تشکیل پرونده ۲۷ درصد بیشتر از سال گذشته است.
 

صدور بیش از سه هزار و ۷۰۰ مجوز صدور دام از کردستان به سایر استان‌های کشور

مدیرکل دامپزشکی کردستان نیز در این جلسه گفت:  در ۹ ماهه امسال آمار مجوزهایی که از استان به سایر استان‌های کشور صادر شده  در زمینه دام سبک سه هزار و ۶۰۹ بوده که ۲۵۳ هزار و ۶۸ راس را شامل می‌شود  و در زمینه دام سنگین نیز ۱۲۰ مجوز با ۲هزار راس بوده است.

مجتبی ورمقانی با بیان اینکه در مجوزهایی که از استان‌های دیگر وارد کردستان شده نیز ۷۲۷ مجوز دام سنگین شامل هشت هزار راس بوده است،  یادآور شد: در این مدت همچنین ۵۵ مجوز واردات دام سبک از سایر استان‌های کشور به این استان صادر شده که شامل چهار هزار راس دام است.
 

تشکیل ۸۹۶ پرونده قاچاق دام در کردستان

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان نیز در این جلسه گفت: از اول امسال تاکنون ۱۵ فقره پرونده مربوط به قاچاق دام سبک شامل ۷۶۶ راس و ۱۸ فقره پرونده دام سنگین شامل ۱۳۰ راس در این استان تشکیل شده است.

نجیم حسینی افزود: در مجموع از ابتدای امسال تاکنون  ۸۹۶ پرونده قاچاق دام سبک و سنگین در استان تشکیل شده است، ضمن اینکه این قاچاق‌ها نیز از طریق چرای دام در شهرهای مریوان، سروآباد و بانه بوده که قاچاقچیان روستاهای مرزی قصد انتقال داشته‌اند.

وی اضافه کرد: در فصل پاییز و زمستان نیز قاچاق دام صورت نمی‌گیرد و بدلیل نزولات جوی در مناطق مرزی حتی از طریق چرای دام نیز قاچاق انجام نخواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =