خون سپهبد حاج قاسم سلیمانی آفریننده حماسه‌ای عظیم بود

تهران - ایرنا - رئیس حوزه ریاست و سخنگوی قوه قضائیه گفت: امروز صحنه‌ای در ایران خلق شد که فقط خون حاج قاسم می‌توانست آفریننده این حماسه بی‌نظیر باشد و انقلابی دیگر به پا کند.

به گزارش روز دوشنبه مرکز رسانه  قوه قضائیه، غلامحسین اسماعیلی با اشاره به حضور پرشور مردم در تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، افزود: امروز وحدت و انسجامی که شاید دشمن آن را هدف گرفته بود به برکت خون شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار تقویت شد و این هم از الطاف خفیه الهی بود که اگر ما سرداری را از دست دادیم؛ اما راه و رسم، روش، فکر و اندیشه حاج قاسم سراسر ایران و بلکه سراسر جهان را در برگرفت.

وی ادامه داد: مردم امروز در مراسم تشییع و تکریم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شهید مجاهد بزرگ ابومهدی، یاران و همرزمانش به صحنه آمدند و حماسه‌ای آفریدند که نشان دهند قدرشناس مردان مردی هستند که خدایی بودند و برای مردم جانفشانی می‌کردند.

اسماعیلی با بیان اینکه امروز همه آمدند و اوج حماسه‌ای بود که به برکت خون و ارواح طیبه شهدا در ایران اسلامی رقم خورد، گفت: امروز مردم آمدند تا به دشمنان بگویند اگر شما از انقلاب ما می‌ترسیدید، خون حاج قاسم انقلابی دیگر به پا کرد و به حق، ما شاهد یک انقلاب عظیم به برکت خون حاج قاسم در ایران بودیم.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه به برکت خون شهید حاج قاسم سلیمانی وحدت و انسجام بی نظیری در کشور به وجود آمد، افزود: امروز همه مردم ایران نشان دادند که قدردان شهدا و پیرو راه شهیدان هستند.

حاج قاسم سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم بود
حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز گفت: خون مطهر و پاک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که به دستور رئیس جمهور ملعون آمریکا به شهادت رسید، بیش از حیاتش در تقویت اسلام و نظام اسلامی موثر خواهد بود.
وی ادامه داد: رمز موفقیت و محبوبیت این شهید سرافراز اخلاص و کار برای خدا و اطاعت محض از ولایت بود.

درویشیان اظهارداشت: حاج قاسم سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم بود و در دفاع مقدس و پیروزی بر تکفیری‌ها و ذلت و خواری استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب نقش تعیین کننده‌ای داشت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: خدای متعال محبت به او را به خاطر خصوصیات ایشان بر دل مردم انداخت و شاید دشمن و حتی دوست هم فکر نمی‌کردند که انقدر محبوبیت نه تنها در بین ملت ایران بلکه در بین ملت‌های مسلمان و حتی غیرمسلمان داشته باشد. این شهید عزیز در دل مردم جای داشته و محبوب دل‌ها است و حتما خون مطهر و پاک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که به دستور رئیس جمهور ملعون آمریکا به شهادت رسید، بیش از حیاتش در تقویت اسلام و نظام اسلامی موثر خواهد بود.

درویشیان با تاکید براینکه انتقام ایران بسیار سخت و سنگین و برای دشمنان و غیرقابل باور است، افزود: مسئولان عالی نظام نیز اعلام کرده‌اند پاسخ سخت تری را از ایران دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: به آمریکای جنایتکار توصیه شده است که هرچه زودتر از منطقه خارج شود و حتما دست جبهه مقاومت نه تنها در ایران بلکه در عراق، سوریه و سایر بلاد اسلامی در انتقام خون این شهید و شهدای این حادثه و شهدای دفاع از حریم ائمه (ع) و شهدای هشت سال دفاع مقدس گرفته می‌شود و مطئمن هستیم پاسخ ایران بسیار سخت و شکننده خواهد بود.

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سفیر صلح بود
ذبیح الله خدائیان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اکید بر اینکه سردار شهید سلیمانی نه به ایران یا جهان اسلام بلکه به جامعه بشریت تعلق دارد، گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سفیر صلح در این کره خاکی بود؛ هر جا مظلومی ندای «هل من ناصر ینصرنی» سر می‌داد، شهید سلیمانی در آنجا حضور داشت.

وی ادامه داد: همانطور که زندگی این سردار سرافراز حیات بخش بود شهادت ایشان نیز حیات بخش است و به جبهه مقاومت در سرتاسر عالم حیات دیگری بخشید.

خدائیان اضافه کرد: شهید سلیمانی تمام وجود خود را وقف خدمت به مردم کرد، مردم نیز قدرشناس ایشان هستند. حضور بی نظیر مردم در مراسم تشیع پیکر مطهر این شهید عزیز، دنیا را به لرزه انداخت و ریشه ظلم و ستم را در جهان برخواهد کند و طومار استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای خونخوار پیچیده خواهد شد.

ترامپ و اسرائیل ناشیانه عمل کردند

مسجدی آرانی، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: ترامپ و اسرائیل در ترور حاج قاسم سلیمانی ناشیانه عمل کردند و عمل آن‌ها باعث شد که خون حاج قاسم، مهر باطل شدن حضور آمریکا و اسرائیل در منطقه را به دنبال داشته باشد.  

وی با اشاره به اینکه این سیل خروشان در مراسم وداع حامل دو پیام داخلی و خارجی است، گفت: دشمنان هنوز قدرت اسلام را نشناخته‌اند و با اینکه سال‌ها است علیه جمهوری اسلامی عمل می‌کنند و برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی مراکز تحقیقاتی فراوان و میلیاردها دلار پول هزینه کرده‌اند؛ اما هنوز این قدرت را نشناخته‌اند و این قدرت اسلام است که افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی در مکتب آن تربیت شده است.

مسجدی آرانی اظهار داشت: طرحی که مجلس عراق برای اخراج نظامیان آمریکا تصویب کرد تاثیر خون حاج قاسم است. مکتب ما ریشه در عاشورا و امام حسین (ع) دارد که آن‌ها هیچ شناختی از این مکتب ندارند و این رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی پیامی نیز برای داخلی‌ها داشت و اینکه مسئولان جمهوری اسلامی ایران مراقبت کنند؛ موقعیت‌هایی که در آن‌ها قرار گرفته ایم، خدمت خالصانه به مردم است. نیت حاج قاسم در خدمت خالصانه به مردم درست بود، حمایت از محرومان و مستضعفان، پیروی از خط ولایت و مردم دوستی است.

مسجدی آرانی گفت: امروز مردم به واسطه یکی از تربیت شدگان مکتب امام برای مراسم وداع آمدند، حق مردم است که مسئولان به آن‌ها خدمت کنند و حرفشان را بفهمند و خدمت خالصانه‌ای برایشان داشته باشند.

وی با بیان اینکه مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باید در بین نسل جوان آموزش و ترویج شود، گفت: امروز از همه اقشار و سنین حضور داشتند و این نشان می‌دهد که خون شهید سلیمانی تاثیر خودش را در بین مردم داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =