لفاظی های ترامپ علیه ایران و عراق احمقانه است

تهران - ایرنا یک نهاد مالزیایی روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: لفاظی های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تهدید به جنگ و حمله به مراکز فرهنگی ایران و تحریم عراق اقدامی احمقانه است.

سازمان اسلامی شورای مشورتی مالزی  "ماپیم " روز دوشنبه با  انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ما از  سازمان ها و رهبران جهانی می خواهیم تا به لفاظی های دونالد ترامپ علیه ایران و تهدیدهای او برای تحریم عراق پاسخ دهند.

ماپیم در بیانیه خود آورده است: ترامپ پیشتر ادعا کرده بود که او می خواهد جنگ را متوقف کند اما به وضوح  برطبل جنگ می کوبد.

 این سازمان پرنفوذ اسلامی در مالزی در بیانیه  خود با اشاره به مصوبه پارلمان عراق در مورد خروج نیروهای خارجی از این کشور آمده است: نمایندگان عراقی کاملا حق دارند که خواستار اخراج نیروهای آمریکایی از عراق شوند.

ماپیم در بیانیه خود تاکید کرده است: لفاظی های ترامپ درمورد ایران و عراق و هشدار درباره "انتقام جویی" در صورت پاسخ ایران به حمله تروریستی آمریکا علیه سردار قاسم سلیمانی ، باز هم اظهارات بی پروا و شیطنت آمیز دیگری از ترامپ است که به منظور کسب حمایت داخلی برای بهبود تصویرمخدوش ناشی ازاحتمال استیضاح وی در آمریکا است.

این بیانیه که به امضای عزمی عبدالحمید رئیس این سازمان رسیده آمده است: ما تأکید می کنیم که درخواست و مصوبه پارلمان عراق برای الزام ترک نیروهای خارجی از این کشور ، تصمیم درستی است.

ماپیم با اشاره به تهدید اخیر دونالد ترامپ در حمله به مراکز فرهنگی ایران تاکید کرد: طبق قوانین بین المللی از جمله قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در سال ۲۰۱۷ و همچنین مفاد کنوانسیون لاهه سال ۱۹۵۴ در حمایت  از مالکیت های فرهنگی، هدف قرار دادن اماکن فرهنگی با اقدام نظامی یک جنایت جنگی محسوب می شود.

سازمات تحت هدایت عزمی عبدالحمید دراین بیانیه آورده است: اگر ترامپ آشکارا برنامه خود را برای اعمال یک جنایت جنگی اعلام کرده است ، پس چرا جهان برای پاسخگویی خاموش شده است و هیچ عامل بازدارنده ای را علیه آمریکا تحمیل نمی کند؟

ماپیم افزود: تهدید ترامپ علیه عراق جنون آمیز است. این ایالات متحده بود که عراق را نابود کرد و این آمریکا بود  که با حمله به  این کشور در سال ۱۹۹۱ و ۲۰۰۳ منجر به کشته شدن بیش از یک میلیون عراقی شد.

امضا کنندگان این بیانیه اعلام کردند: ما از سازمان ملل می خواهیم که برای جلوگیری از جنون ترامپ در جلوگیری از ایجاد جنگ ، نشستی اضطراری تشکیل دهد.این سازمان بین المللی باید بیشترین تلاش خود را برای متوقف کردن ایالات متحده در پیشبرد اقدامات جنگی خود بسیج کند، زیرا جنون ترامپ یک تهدید جهانی است که باید با یک تصمیم محکم و اجرایی با آن برخورد شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =