آیین‌نامه لیگ کشتی دانشجویی تصویب شد

تهران- ایرنا- آیین‌نامه لیگ کشتی دانشجویی در جلسه‌ای با حضور رییس فدراسیون کشتی و مدیر تیم‌های ملی تصویب شد.

 در راستای تصمیم سازمان لیگ کشتی برای برگزاری نخستین دوره لیگ کشتی دانشجویی، جلسه‌ای با حضور «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی، «عبدالمهدی نصیرزاده» رییس سازمان لیگ کشتی، «حسن رنگرز»  سخنگوی فدراسیون و «حسن مرعشیان» رییس هیات کشتی خوزستان برگزار شد که بعد از همفکری در این جلسه و جمع‌بندی،  کلیات برگزاری نخستین دوره لیگ کشتی دانشجویی به تصویب رسید.

همچنین مقرر شد جزییات آیین‌نامه لیگ کشتی دانشجویی بعد از بحث و بررسی در کمیته تخصصی به تصویب برسد و در نهایت آیین‌نامه مسابقات به زودی به تمامی استان‌ها و دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

از مهمترین موضوعاتی که در آیین نامه مصوب شده، می‌توان به نحوه برگزاری مسابقات اشاره کرد. قرار است رقابت‌ها در ۱۰ وزن (۵ وزن کشتی آزاد و ۵ وزن کشتی فرنگی) به صورت همزمان برگزار شود، به طوری که در مرحله رفت در ۵ وزن از ۱۰ وزن کشتی آزاد رقابت‌ها برگزار شود و در دور برگشت مسابقات ۵ وزن دیگر برگزار خواهد شد. در کشتی فرنگی نیز همین اتفاق رخ خواهد داد.

۲ کیلوگرم ارفاق وزن و وزن کشی یک روز قبل از مسابقه هم مورد تایید و تصویب قرار گرفته است.

همچنین براساس قوانین فیزو کشتی‌گیران تیم‌های شرکت کننده حتما باید دانشجو باشند و سن آن‌ها زیر ۲۵ سال باشد. البته هر تیم می‌تواند از ۲ کشتی‌گیر به صورت آزاد و خارج از محدودیت‌های اعمال شده، استفاده کند.

کشتی‌گیران هر تیم باید مربوط به یکی از بخش‌های آزموش عالی استانی باشتد. البته هر تیم مجاز است ۳ دانشجو هم از دانشگاههای دیگر را جذب کند.

سازمان لیگ کشتی در تلاش است با خلاقیت‌هایی که در تدوین آیین‌نامه به خرج داده، باعث برگزاری رقابت‌هایی جذاب و پویا در اولین لیگ کشتی دانشجویی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =