آیین بزرگداشت سردار شهید سلیمانی در کلیسای مسروپ اراک برگزار شد

اراک - ایرنا - آیین بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی روز دوشنبه پس از آیین دعاخوانی سال نو میلادی در کلیسای مسروپ مقدس اراک، برگزار شد.

در این آیین کشیش حاضر در کلیسا پس از برگزاری دعاهای ویژه سال نو میلادی برای شادی روح سردار حاج قاسم سلیمانی نیز آیین دعا خوانی ویژه‌ای برگزار کرد و از خداوند برای این مجاهد شهید، همرزمان و شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس علو درجات خواستار شد.

کشیش «گری‌گوریس» در این آیین گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی کسی بود که از ارامنه سوریه حفاظت کرد و گروهی نظامی برای حفاظت از ارامنه در مقابل داعش تشکیل داد.

وی بیان کرد: عیسی مسیح منادی صلح و آرامش بود و وقتی به دنیا آمد فرشتگان در آسمان سرود سر دادند، اما امروز در مکانی که عیسی مسیح متولد شده، وضعیت ناآرام است.

کشیش گری گوریس اضافه کرد: صهیونیست‌ها کسانی هستند که عیسی مسیح را به عنوان فرستاده خداوند نپذیرفتند و آنها مردم بیگناه را زیر ستم خود قرار داده ‌اند و فقط به منافع خود فکر می‌کنند.

وی افزود: ایمان به خدا همیشه جاودان است و سردار سلیمانی فردی مومن بود که به خدا ایمان داشت و برای همیشه جاودان خواهد بود.

رییس شورای خلیفه گری ارامنه استان مرکزی در حاشیه برگزاری این آیین به ایرنا گفت: سردار سلیمانی در دومین روز از سال جدید میلادی به شهادت رسید و این خبر یک شوک بزرگ بود.

«رازمیک هاکوپیانس» افزود: جامعه ارامنه استان مرکزی چند روز است که داغدار از دست دادن این شخصیت بزرگ هستند و به همین دلیل تمام آیین‌های جشن سال نو از برنامه‌های امسال ارامنه این استان حذف شده و تنها آیین دعاخوانی سال جدید میلادی برگزار شده است.

وی بیان کرد: یکی از آیین‌های ویژه سال نو میلادی و نماد سال جدید حضور بابانوئل در کلیسا و جشن‌ها است که امسال این برنامه به دلیل شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی حذف شده است.

رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه استان مرکزی ادامه داد: جامعه ارامنه این استان جنایت بی‌شرمانه آمریکا را در به شهادت رساندن سردار سلیمانی محکوم می‌کند.

حدود ۷۰ شهروند از جامعه ارامنه کشور در استان مرکزی سکونت دارند که بیشتر آنها در شهر اراک ساکن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =