۱۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۸
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83622895
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ایلام دومین استان کشور در رفع تصرف اراضی ملی است

ایلام- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: یگان حفاظت از اراضی ملی این اداره کل در سال جاری به عنوان دومین استان برتر کشور در بخش رهاسازی اراضی متصرفی شد.

علی اصغر کاظمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷۶ هزار مترمربع از اراضی ملی این استان با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف شده است.

به گفته وی، این میزان اراضی ملی توسط یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان ایلام به ارزش ۷۳۰ میلیارد ریال از تصرف اشخاص سودجو خارج شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام یادآور شد: یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی ایلام سال جاری ضمن جلوگیری از تصرف اراضی ملی توسط افراد فرصت طلب، این میزان از این اراضی را در اکثر نقاط استان بویژه شهرستان های ایلام و دهلران از تصرف اشخاص سودجو خارج کرده است.

به گفته کاظمی ۱۵ هزار و ۵۵۶ متر مربع از این میزان در سه ماه اخیر رفع تصرف شده است.

وی یادآور شد: چنانچه مردم قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند، ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را از طریق اداره کل راه و شهرسازی بعمل و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام اضافه کرد: پارسال ۳۶۷ متر مربع از اراضی مسکونی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز با صدور حکم قضایی با قلع و قمع حصار ایجاد شده و خلع ید و رفع تصرف به بیت المال بازگشت.

کاظمی تاکید کرد: یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی استان ایلام با قاطعیت تمام مقابل افراد سود جو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ادامه داد: مردم می توانند هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها را به یگان حفاظت راه و شهرسازی ایلام و یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha