انتقاد برنده جایزه گلدن گلوب از توئیت ترامپ علیه ایران

تهران- ایرنا- «پاتریشیا آرکِت» برنده جایزه گلدن گلوب از توئیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره تهدید ایران به دلیل قرار دادن این کشور در آستانه جنگ انتقاد کرد.

هفتاد و هفتمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب ۵ ژانویه ۲۰۲۰ (بامداد دوشنبه ۱۶ دی به‌وقت ایران) در هتل بورلی هیلتن در بورلی هیلز، کالیفرنیا برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، این بازیگر آمریکایی که به عنوان بهترین بازیگر زن مکمل معرفی شد در مراسم دریافت جایزه خود گفت: در آمریکا، رئیس جمهوری در توئیت خود تهدید می‌کند که ۵۲ مرکز فرهنگی را مورد حمله قرار می‌دهد. جوانان (سربازان آمریکایی) جان خود را با سفر به سراسر جهان به خطر می‌اندازند و مردم نمی‌دانند که آیا بمب‌های آمریکا بر سر فرزندان شان فرودخواهد آمد یا نه.

سی‌ان‌ان نوشت: اظهارات این بازیگر آمریکایی در حالی مطرح شده که آمریکا  به دنبال حمله هوایی که به ترور (سپهبد) قاسم سلیمانی فرمانده ایرانی منجر شد، هزاران سرباز بیشتر را به منطقه خاورمیانه اعزام کرده است.
این رسانه در ادامه یادآورشد، عصر دیروز(یکشنبه) ترامپ بار دیگر تهدید خود را برای هدف قرار مراکز فرهنگی ایران تکرار کرد.

این هنرپیشه آمریکایی که از منتقدان آشکار ترامپ و دولت اوست، گفته، از اینکه در این مکان حضور دارم مفتخرم اما می‌دانم امشب شبی نیست که قرار باشد در کتاب‌های تاریخ به آن بازگردیم. او همچنین از مخاطبانش خواست برای داشتن جهانی بهتر در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شرکت کنند.

به گزارش ایرنا، ترامپ در توئیتر خود نوشت، اگر ایران هر یک از آمریکایی‌ها یا دارایی‌های آن را هدف قرار دهد، ما ۵۲ نقطه در ایران را هدف قرار می‌دهیم. او پیش از این مدعی شد که این اقدام به تلافی ۵۲ آمریکایی خواهد بود که سال‌ها پیش ایرانی‌ها گروگان گرفته بودند.
این ادعای ترامپ با واکنش هایی در داخل این کشور مواجه شد و از جمله سناتور کریس مورفی آن را به مثابه جنایت جنگی دانست.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه (۱۳ دی) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور ترامپ و با شلیک موشک از پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شده و به شهادت رسیدند.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =