تشییع پیکرهای مطهر شهیدان مقاومت آغاز شد

تهران-ایرنا-آیین تشییع پیکرهای مطهر شهیدان مقاومت دقایقی پیش با حضور پرشور، انبوه و گسترده مردم شهیدپرور تهران و شهرستان‌های اطراف این استان از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی آغاز شد.

پس از اقامه نماز میت بر پیکر مطهر شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش در صبح روز دوشنبه و همزان با ندای الله اکبر و خروش این گل پرپر از کجا آمده از سفر کرب و بلا آمده در دانشگاه تهران مراسم تشییع پیکر مطهر شهدا آغاز شد.

چشمها خیس, بغض های نشکسته در گلو و فریاد عدالت بر زبان, این حال و هوای میلیون ها ایرانی و مسلمانی است که در اطراف دانشگاه تهران تا میدان آزادی برای حضور در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی حضور دارند.
مردم دلسوخته با چشمانی اشکبار شعار می دهند "انتقام انتقام"، "ای اهل حرم میرعلمدار نیامد علمدار نیامد" و "این گل پرپر از کجا آمده از سفر کرب و بلا آمده".

 از ابتدای خیابان های اطراف دانشگاه تهران، دانشگاه تهران، میدان انقلاب و خیابان انقلاب ازدحام جمعیت چنان بالاست که به سختی می توان قدم از قدم برداشت. مردم عزادار در تلاشند تا خود را به داخل خیابان و میدان انقلاب برسانند تا در صفوف مشایعت کنندگان این شهدا باشند.

آهنگران مداح انقلابی کشور روضه می خواند و صدایش لابه لای گریه جمعیت گم می شود.

ماموران شهرداری از همان ابتدای صبح این بار به جای جاروب دسته گل های گلایول و داوودی را در دست دارند و میان مردم توزیع می کنند.

اغلب حاضران سربند قرمز رنگ یا منتقم را بر سر بسته اند و یا گل در دست دارند یا تصویری از حاج قاسم صاحب این مراسم.

خیل عزاداران و تهرانی هایی که مشتاق حضور در مراسم تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی بودند از ساعات ابتدایی شروع به کار خطوط مترو و بی آر تی در ایستگاه ها منتظر بودند تا خود را به موقع به مراسم برسانند. عزاداران یکپارچه از همان ابتدای خروج از قطار و در ایستگاه متروی توحید یا تئاتر شهر با شعارهای الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، ای رهبر آزاده آماده ایم آماده و می کشم می کشم آنکه برادرم کشت وارد مسیر خیابان انقلاب می شدند.

شهروندان تهرانی با حضور پرشور خود از ساعات آغازین صبح در خیابان آزادی برای تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی به سمت میدان انقلاب به راه افتاده آمد.

سیل جمعیت پایتخت نشینان برای تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی و تجدید میثاق با رهبری به خیابان آمده اند و شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دهند.

یکی از راهپیمایی کنندگان که خود را احسان معرفی کرد گفت: برای محکوم کردن جنایت آشکار آمریکای جهانخوار و به مناسبت تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی وظیفه خود دانستم در این مراسم شرکت کنم.

وی ادامه داد: اگر سردار سلیمانی و رشادت های ایشان نبود اکنون ما در داخل ایران باید با گروهک تکفیری داعش و دیگر تروریست ها مبارزه می‌کردیم و امنیت امروز خود را به ایشان مدیون هستیم.

احسان گفت: سردار سلیمانی مردم دار و چهره ای محبوب بود به همین خاطر است که امروز این جمعیت برای تشییع پیکرش به خیابان امده اند.

یکی دیگر از راهپیمایی کنندگان خود را فاطمه معرفی کرد و به خبرنگار ایرنا گفت: من دبیرستانی هستم اما معنی امنیت را می‌دانم و امنیت امروز ما به خاطر رشادت های سردار سلیمانی و امثال ایشان است.

وی گفت: آمریکا این پیام را از نسل چهارم انقلاب بشنود که سنگر های دفاع خالی نمی شوند.

خانمی در حال گریه می گوید با شهادت سردار دل تمام مردم ایران به درد آمد اما آمریکا بداند سلیمانی‌ها نخواهند گذاشت گزندی به این مرز و بوم وارد شود.

حضور عراقی های مقیم ایران در مراسم عزاداری سردار سلیمانی

عراقی های مقیم تهران و شهرستان های اطراف و همچنین رزمندگان مدافعین حرم که از لشگر فاطمیون هستند نیز در این مراسم حضور دارند و بر انتقام خون شهدای مقاومت از آمریکای جنایتکار تاکید دارند و همراه با مردم شعارهای حماسی سر می دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =