فعالیت قطار شهری مشهد رکورد زد

مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد گفت: طی مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش رکورد جدیدی در میزان جابه‌جایی مسافر توسط قطار شهری در این کلانشهر ثبت شد.

وحید مبین مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز گذشته در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت بیش از ۴۱۵ هزار نفر توسط خطوط یک و دو قطار شهری مشهد جا به جا شدند.
وی اضافه کرد: تاکنون بالاترین رکورد ثبت شده در جا به‌ جایی مسافر توسط خطوط قطار شهری ۲۶۰ هزار نفر و مربوط به روز شهادت امام رضا (ع) در سال‌جاری بوده‌ است.
مدیر عامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد گفت: جا به جایی ۴۱۵ هزار نفر در روز تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت رکوردی جدید و بی سابقه برای قطار شهری مشهد بود.
مبین مقدم افزود: روز گذشته قطارشهری مشهد از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه به صورت رایگان سرویس‌دهی کرد.

وی ادامه داد: روزانه به طور میانگین ۲۰۰ هزار نفر در این مسیر جا به‌جا می‌شوند. 
پیکر مطهر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و سایر شهدای جبهه مقاومت در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه دیروز از اهواز وارد فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد شد و مراسم تشییع و طواف در روضه منوره بیش از هفت ساعت در مشهد و حرم مطهر رضوی به طول انجامید.
بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =