شهادت سپهبد سلیمانی جهان را به حرکت درآورد

همدان- ایرنا- فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: جنایت بزرگ دشمن در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی به موهبت الهی تبدیل شده است و تمام جهان را به حرکت درآورد.

سردار مظاهر مجیدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: شهید قاسم سلیمانی مختص ایران نیست بلکه یاد و خاطر این شهید در جهان اسلام گرامی داشته می شود.

وی اظهار داشت: بعد از شهادت سردار سلیمانی بسیاری از جوانان برای حضور در جبهه مقاومت و برگزاری مراسم های پاسداشت اعلام آمادگی کردند که سعی داریم تا چهلمین روز شهادت این سرباز ولایت، برنامه های در مناطق مختلف همدان برگزار شود.

سردار مجیدی افزود: در طول تاریخ خبرهای غم انگیز زیادی از جمله رحلت جانگداز امام خمینی(ره)، شهادت باهنر و رجایی، شهادت رزمندگان در دفاع مقدس و شهادت مدافعان حرم از جمله شهید همدانی مخابره شده است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اضافه کرد: صبح جمعه گذشته نیز خبر شهادت سپهبد قاسم سلیمانی به گوشمان رسید شهیدی که ۴۱ سال مجاهدت از خود نشان داد و به عنوان سرباز نظام خدمت کرد و نمونه بارزی از سرباز تابع ولایت بود. 

سردار مجیدی اضافه کرد: اهالی این استان، مسوولان و خانواده شهدا با شنیدن این خبر غم انگیز از دقایق اول درخواست برگزاری مراسم های مختلف داشتند که هم اینک آیین هایی در حال برگزاری است. 

وی گفت: همزمان با تدفین این شهید در کرمان مراسم باشکوهی با حضور آحاد مردم همدان در میدان امام خمینی(ره) به عنوان مرکز انقلاب اسلامی، برگزار می شود تا دوباره خاطره انقلاب را تجدید کرده و با حضور پرشور در این آیین از خدمات مجاهدانه شهید سلیمانی قدرشناسی داشته باشیم. 

سالگرد شهید اسلامیان در همدان برگزار می‌شود

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: آیین سالگرد سردار شهید سعید اسلامیان همزمان با شب هفت شهید قاسم سلیمانی ۱۹ دی امسال در حسینیه امام خمینی (ره) این شهر برگزار می‌شود.

سردار مجیدی افزود: هر ساله شهدایی در سطح استان به عنوان شهید شاخص معرفی می شوند که امسال شهید اسلامیان به عنوان شهید شاخص مرکز استان معرفی شد.

وی ادامه داد: هدف از معرفی شهدای شاخص این است که نام و یاد آنها به عنوان یک الگو و اسوه در ذهن مردم به ویژه جوانان نقش ببندد.

فرمانده سپاه استان همدان گفت: شهید اسلامیان فردی مدیر و مدبر برای انقلاب اسلامی بود که علاوه بر وی ۲ برادر دیگرش در جریان دفاع مقدس و در برخورد با نفاق و احزاب معاند به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

سردار مجیدی خاطر نشان کرد: شهید اسلامیان با حضور در جبهه منطقه کردستان و پاوه نقش بسزایی در برخورد با دشمن بعثی به همراه همرزم و فرمانده خود سردار شادمانی داشت.

وی اظهار داشت: این شهید والا مقام بدون دغدغه و استوار زیر رگبار دشمن حرکت کرد و همانند شهید سپهبد سلیمانی با قامت ایستاده بر روی خاکریز قدم می زد؛ این اقتدار و هراس نداشتن از دشمن، دلگرمی برای رزمندگان بود.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: به زودی کتابی در زمینه خاطرات شهید اسلامیان توسط حمید حسام گردآوری و چاپ می شود که هم اینک این نویسنده در حال جمع آوری خاطرات این شهید است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha