امام جمعه قوچان: سلوک مردمی و مقاومت ویژگی شهید سلیمانی بود

مشهد- ایرنا- امام‌جمعه قوچان گفت: اخلاص، اطاعت عملی از ولی‌فقیه، سلوک مردمی، انقلابی و جهادی بودن، مقاومت و ایستادگی از ویژگیهای بارز سردار شهید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود.

حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در قوچان افزود: این شهید بزرگوار متعلق به همه بود زیرا یک شخص نبود بلکه تفکر و اندیشه مقاومتی بود که به همه اختصاص داشت و لقب زیبای سیدالشهدای مقاومت برازنده اوست.
وی با تأکید بر اینکه باید تفکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی  ترویج پیدا کند ادامه داد: این شهادت برای جامعه ما بسیار سخت بود اما فرصتی است که می‌توان تفکر و اندیشه مقاومت را از این طریق گسترش و دنیا را بیشتر تکان داد.
امام‌جمعه قوچان گفت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی در دامان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رشد کرد و این دامان، دامان پربرکتی است که انسان‌های بزرگی را پرورش داده تا همه دنیا را تکان دهند.
دستجردی افزود: برای طی مسیر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی همه هدف‌ها باید به‌سوی آمریکا باشد اما نباید از اسرائیل نیز غافل شد زیرا تمام بدبختی‌های جهان دست این رژیم منحوس است

وی ادامه داد: فریاد "من هم حاج قاسم سلیمانی هستم" توسط همه مردم جهان خواب را از چشم آمریکایی‌ها خواهد گرفت.
امام‌جمعه قوچان گفت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی شهید وحدت بود و امروز باید همه در جامعه در مسیر مقاومت و مجاهدت این جریان وحدت را ادامه دهند.
دستجردی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و اینکه شهید سپهبد قاسم سلیمانی از مردم یک مجلس انقلابی را انتظار داشت گفت: خون شهید سلیمانی امروز مجلس شورای اسلامی را تکان داد اما این مسیر انقلابی باید از همان روزهای اول مجلس راه می‌افتاد.
به گزارش ایرنا در این مراسم مردم ولایتمدار قوچان با مرثیه‌سرایی و مداحی در سوگ سردار اسلام شهید قاسم سلیمانی اشک ماتم ریختند و خشم و نفرت خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.
بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه‌ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق‌العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به‌عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد مقدس قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =