قدردانی مسوولان خراسان رضوی از حضور مردم در تشییع سردار شهید سلیمانی

مشهد- ایرنا- استاندار، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی، فرمانده سپاه امام رضا (ع) و شورای اسلامی شهر مشهد از حماسه‌آفرینی مردم شهیدپرور در بدرقه باشکوه پیکر مطهر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در مشهد قدردانی کردند.

در پیام مشترک امام جمعه مشهد، تولیت آستان قدس رضوی و استاندار خراسان‌رضوی و فرمانده سپاه امام رضا(ع) آمده‌است: تا دیروز سردار دلها در میدان مبارزه با استکبار جهانی و ایادی آنها حماسه می‌آفرید و امروز، این مردم بودند که در غیاب او حماسه‌ای از جنس عشق و ارادت آفریدند.
"همشهری‌ها و مردم غیور خراسان، امروز سنگ تمام گذاشتند و با حضور پرشور خود در مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر شهدای جبهه مقاومت در جوار بارگاه منور رضوی، حماسه‌ای ماندگار خلق کردند که در تاریخ به ثبت خواهد رسید."
در ادامه این پیام آمده‌است: از عموم زائران و مجاوران حریم ملائک پاسبان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و هم استانی‌های عزیز  قدردانی کرده و سر تعظیم در برابر قدرشناسی شان از سالها مجاهدت سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرود آوریم.
"قطعا این حضور پرشور و آگاهانه شما مردم عزیز، زمینه تحقق  انتقام سختی را که رهبری معظم انقلاب اسلامی وعده دادند را فراهم می نماید."
در پیام شورای اسلامی شهر مشهد نیز آمده‌ است: مشهدی ها بار دیگر رسم میهمان نوازی را به بهترین شکل خود به منصه ظهور گذاشتند و بدرودی جاودانه را با سردار دلها، سپهبد شهید قاسم سلیمانی و یاران مظلومش به ثبت تاریخ رساندند.
"امروز کوچه ها و خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی مملو از قدرشناسی مردمانی بود که به خوبی خادمان و سرداران خود را می شناسند و برای حافظان امنیت و آرامششان سر از پا نمی شناسند."
در بخش دیگری از این پیام آمده‌است: امروز مردم مشهد دوباره حماسه آفریدند. در مقابل عظمت این مردم باید سر تعظیم فرود آورد که چه نیکو قدر خادم مخلص و مردمی خود را پاس داشتند. هزاران مشهدی و هم استانی، با حضور غرورآفرین خود لحظه هایی زیبا و متفاوتی را از فرودگاه شهید هاشمی نژاد تا میدان ۱۵ خرداد و از آنجا تا حرم مطهر ولی نعمتمان حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به نمایش گذاشتند. 
در پایان این پیام آمده‌است: پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد بر خود لازم می داند تا از این شور و شعور بالای شهروندان مشهدی در میزبانی هرچه شایسته تر از مهمان ویژه شهرمان قدردانی کرده و توفیقات روزافزون را برای تمامی خادمان این ملک و ملت از خداوند متعال مسالت نماید.
بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =