شهید سلیمانی به دنبال ایجاد وحدت بین امت اسلامی بود

بروجرد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه لرستان گفت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی در میدان های مختلف جنگ در منطقه حضور داشت و همواره به دنبال ایجاد وحدت بین امت اسلامی بود.

به گزارش ایرنا، سردار مرتضی کشکولی عصر یکشنبه در آیین بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در مسجد امام (ره) بروجرد برگزار شد، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمن برای متوقف کردن این انقلاب دست به کار شد تا با این کار از اقتدار انقلاب و صدور آن به کشورهای دیگر جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: در این سالها استکبار توطئه های طرح خاورمیانه بزرگ، تجزیه کشورهای اسلامی، حمله به کشورها، جنایت ها و جنگ های زیادی انجام داد اما به نتیجه نرسید و در این سالها شهید سلیمانی در بسیاری از مناطق حضور داشت و در همه روزهایی که در لبنان جنگ بود.

سردار کشکولی اظهار داشت: در طول این سالها استکبار هزینه‌های هنگفتی برای به نتیجه رسیدن به اهداف خود خرج کرده اما در همه این طراحی ها دست خالی برگشته و با شکست همراه شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه لرستان بیان کرد: بعد از شکست دشمن در همه این توطئه ها، استکبار داعش را ایجاد کرد تا در راستای مخدوش کردن دین اقدام کند و از گسترش و صدور انقلاب و اسلام به کشورهای دیگر جلوگیری کند و با این کار فرصتی را برای صهیونیست ها فراهم کند تا دوباره قدرت خود را بازیابی کنند.

وی ایجاد تفرقه و اخلاف بین کشورهای مسلمان را از مهمترین اهداف دشمن برشمرد و اضافه کرد: دشمن تلاش دارد تا بین امت اسلامی و کشورهای اسلامی تفرقه ایجاد کند  و شهید سلیمانی با حمایت های رهبری و جانفشانی رزمندگان کشورهای اسلامی در قالب گردان های حزب و اله و مقاومت ایستادند  و نقشه های دشمن را نقش بر آب کردند.

سردار کشکولی ادامه داد: ۱۸ سال است که استکبار در عراق، سوریه، لبان، غزه، فلسطین  جنگ هایی را ایجاد کرده اما به نتیجه نرسیده و ۲ دهه است که شهید حاج قاسم سلیمانی در میدان های مختلف جنگ در منطقه حضور دارد و با شجاعت و اخلاص و تیزبینی، دشمن را هراسان کرده و به عقب رانده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: یکی از دستاوردهای شهید سپهبد سلیمانی این بود که از تخریب عتبات عالیات جلوگیری کرد  و علیرغم این همه سالها جنگ اما مرقد ائمه اطهار (ع) در این کشور در اوج عزت قرار دارد.

وی اربعین را یک راهپیمایی سیاسی دانست و گفت: این راهپیمایی شاهکار فرهنگی شهید سلیمانی بود که با همکاری سایر کشورهای مسلمان این برنامه هر ساله با حضور میلیونی انجام می شد.

سردار کشکولی افزود: امروز آمریکا همه قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته و دستور ترور شهید سلیمانی را می دهد  و نشان می دهد که آمریکا امروز در منطقه منزوی است و صهیونیست ها با این اقدام، جرات تکان خوردن ندارند  چرا که می دانند کشورهای عراق، لبنان و سوریه به تجهیزات لازم مجهز است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: امروز جمهوری اسلامی در ثبات به سر می برد و با اقتدار و عزت به راه خود ادامه می دهد اما شهادت شهید سلیمانی دنیا را در عزا فرو برد چرا حاج قاسم محبوب دلها بود.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی در راه خدا و برای خدا تلاش و مهربانانه با همه مردم رفتار می کرد و هدفشان اتحاد و وحدت بین امت اسلامی بود و شخصیتی جهانی داشت.

سردار کشکولی اضافه کرد: در مملکت ما حاج قاسم های زیادی تربیت شده اند که آماده جانفشانی هستند و راه شهدا را ادامه خواهند داد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: دشمن از مدتها قبل برنامه ریزی کرده که حضور و مشارکت برای انتخابات کم شود اما با حضور حداکثری در انتخابات به همه ثابت می کنیم که همیشه در صحنه حضور داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =