۱۵ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۶
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83622206
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ادعاهای ترامپ بر روابط هند و ایران تاثیر نخواهد گذاشت

دهلی نو-ایرنا- محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با رسانه های هند افزود که ادعاهای دروغین ترامپ مبنی بر نقش شهید سردار قاسم سلیمانی در حملات تروریستی در دهلی نو، بر روابط تاریخی هند و ایران تاثیری نخواهد گذاشت.

نشریه "بیزینس استاندارد" روز یکشنبه نوشت که معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای شرکت در مراسم پایانی دومین جایزه منطقه‌ای کتاب‌سال جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند همزمان با برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی، به این کشور سفر کرده است افزود: ایران و هند دارای روابط بالغ و قوی هستند که از اینگونه ادعاهای دروغین فراتر می باشند.

وی تاکید کرد: فکر نمی کنم چنین ادعاهایی بر روابط هند و ایران تاثیر بگذارند.

معاون معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با تهدید دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در مورد آمادگی ایالات متحده برای حمله به چندین هدف از جمله مراکز فرهنگی ایران گفت: ما سال ها است که با تهدید های آمریکا روبه رو هستیم. ما با هیچ کس دشمنی نداریم  اما در صورتی که فردی علیه ما اقدام کند، ما می دانیم که چگونه به آن پاسخ دهیم.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس وابومهدی‌المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه گذشته از مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا امروز در حساب کاربری خود در توییتر به ایران توصیه کرد که دوباره به آمریکا حمله نکند در غیر این صورت با ضربه بی سابقه این کشور روبه رو خواهد شد.

وی مدعی شدکه اگر ایران هر یک از آمریکایی ها یا دارایی‌های آن را مورد هدف قرار دهد، ما ۵۲ نقطه در ایران را هدف قرار می‌دهیم.

ترامپ ادامه دادکه اقدام به تلافی ۵۲ آمریکایی خواهد بود که سال‌ها پیش ایرانی ها گروگان گرفته بودند.

ترامپ تهدید کرد که اماکنی را هدف قرار خواهد داد که از نظر "فرهنگی" برای ایران اهمیت دارد و این کار را به سرعت و سخت انجام خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =