اسلام‌آباد اجازه اقدام از خاک خود علیه کشورهای دیگر را نمی دهد

اسلام‌آباد - ایرنا - سخنگوی ارتش پاکستان گفت:اسلام‌آباد اجازه اقدام از خاکش علیه کشورهای دیگر را نمی دهد.

سرلشکر "آصف غفور" روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه "ای.آر.وای" پاکستان افزود،ما به نقش خود برای تضمین صلح و ثبات در منطقه ادامه می‌دهیم و هرگز رویکرد جانبدارانه نخواهیم داشت.

به گزارش رسانه های پاکستان، پس از ترور حاج قاسم سلیمانی که به  دستور ترامپ در روز جمعه صورت گرفت و به دنبال تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا با فرمانده ارتش پاکستان، شایعاتی در رسانه ها مبنی بر تصمیم پاکستان برای همراهی با آمریکا در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

سخنگوی ارتش پاکستان با رد  این شایعات اظهار کرد فرمانده کل ارتش و نخست وزیر پاکستان به طور قاطع اعلام کرده اند که اجازه استفاده از خاک این کشور  علیه هیج کشوری را نمی دهند.

آصف غفور از مردم پاکستان خواست تا به تبلیغات منفی و شایعه پراکنی دشمنان توجه نکنند زیرا تنها منابع و نهادهای معتبر در پاکستان مواضع و سیاست‌های کشور را تبیین می‌کنند.

وی با اشاره شرایط پیچیده منطقه اظهار کرد پاکستان تنها برای صلح مشارکت می کند.

سخنگوی ارتش پاکستان با اشاره به رایزنی وزیر خارجه آمریکا با فرمانده ارتش تصریح کرد صلح افغانستان و کاهش تنش در منطقه از مهمترین محور گفت وگو با پمپئو بود.

فرمانده ارتش پاکستان جمعه شب گذشته در تماس تلفنی مایک پمپو وزیرامور خارجه آمریکا که حاکی از سراسیمگی وی از اقدام متقابل ایران در پی ترور فرمانده شهید نیروی قدس بود، بر لزوم خویشتنداری و تعامل سازنده در منطقه تاکیدکرد.

آمریکایی‌ها پس از اقدام جنایتکارانه در ترور سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق،در تلاشند از تمام ظرفیت‌های دیپلماسی برای متوقف کردن اقدامات تلافی‌جویانه محور مقاومت استفاده کنند.

صبح روز جمعه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

بر اساس اعلام پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا)، دستور این حمله هوایی را "دونالد ترامپ" رییس جمهوری صادر کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار جهان