ارتباط با خدا و ولایت ویژگی‌ برجسته شهید سردار سلیمانی بود

مهاباد - ایرنا - امام‌جمعه میاندوآب با بیان اینکه سردار سلیمانی در امور نظامی و معنوی سرآمد بود، گفت: ارتباط با خدا و ولایت از ویژگی‌های برجسته این شهید بزرگوار راه اسلام بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید حسن‌زاده روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلای این شهرستان با بیان اینکه همه باید ویژگی‌های این سردار بزرگ و والامقام را سرلوحه خود قرار دهند، اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی تنها متعلق به خانواده خود نیست بلکه متعلق به تمام مردم ایران و امت اسلام است.
وی با اشاره به راه‌های ماندگاری انسان‌ها، افزود: برخی با انفاق مال و با  انجام کارهای خیر و هزینه سرمایه خود ماندگار می‌شوند و برخی نیز همچون شهید سلیمانی با فدای جان خود در راه اسلام ماندگار می‌شوند.
وی با بیان اینکه حاج قاسم، مظلومانه زندگی کرد و مظلومانه به شهادت رسید، گفت: وی برای دفاع از ارزش‌ها، ولایت و میهن شبانه‌روز تلاش کرد و در میدان‌های رزم در مناطق مختلف جانفشانی کرد.


امام‌جمعه میاندوآب با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی محبوب دل‌های جهان اسلام شده، افزود: مقام و جایگاه شهید و شهادت به تمامی مقام‌ها ارجحیت دارد و در اهمیت جایگاه و مقام شهید همین که امیرالمومنین(ع) در محراب شهادت گفتند که «قسم به پروردگار کعبه رستگار شدم» و این نشان می‌دهد که رستگاری در شهادت است.
حجت‌الاسلام حسن‌زاده ایران پر از حاج قاسم سلیمانی‌ها دانست و اضافه کرد: دشمن این را بداند که تنها منتظر یک اشاره از رهبری هستیم تا ببینند چه بلایی بر سرشان می‌آوریم و به یقین نیز انتقام سختی در راه است.
وی با بیان اینکه شهدا بعد از ائمه اطهار(ع) و اولیای الهی جزو شفاعت‌کنندگان روز قیامت هستند، گفت: هر کس به مقام شهادت ارج نهد به یقین در روز آخرت شهدا او را شفاعت خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه هنوز هم نام شهیدانی همچون باکری، همت، کلاهدوز، حججی و یا شهید سلیمانی بر سر زبان‌هاست، گفت: خداباوری، پرهیز از خودخواهی و تکبر و مخلص بودن از ویژگی‌ این شهیدان است.
حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه وقتی ما در خواب بودیم، حاج قاسم شهید شد، گفت: اکنون برای همه آشکار شده که اگر حاج قاسم نبود ما باید هم‌اکنون در داخل کشور با داعش می‌جنگیدیم.

وی به اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: باید در این انتخابات کسی انتخاب شود که با ادامه  راه شهید سلیمانی، از خون شهدا و  ولایت و کشور دفاع کند.
.وی با اشاره به اینکه عزت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت ولایت و خون شهداست، افزود: آنچه که جمهوری اسلامی ایران را از سایر کشور متمایز ساخته و این انقلاب را حفظ کرده است نعمت ولایت‌فقیه و تبعیت از آن است.
قرائت قرآن، فاتحه‌خوانی، عزادارای و سینه‌زنی در سوگ شهادت سردار سلیمانی و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز از بخش‌های دیگر مراسم بزرگداشت آن شهید در میاندوآب بود.

سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در بامداد جمعه گذشته، ۱۳ دی‌ماه جاری به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت بر اثر شلیک پهپادهای آمریکایی در نزدیک فرودگاه بغداد به شهادت رسید؛ قرار است پیکر این شهید بزرگوار پس از تشییع در عراق، اهواز، مشهد، قم، تهران و کرمان در گلزار شهدای کرمان به خاک سپرده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها