تیم امید ایران زیر ذره‌بین چینی‌ها؛ از لو دادن ترکیب تا انتشار اطلاعات غلط

تهران- ایرنا- یک رسانه چینی به بررسی وضعیت تیم امید پرداخته و مسائل جالبی را بازگو کرده است.

یکی از رسانه‌های چینی زبان در آستانه آغاز مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا که حکم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز دارد به بررسی وضعیت تیم امید ایران، یکی از هم‌گروهی‌های چین در گروه سوم پرداخت.

این سایت چینی گاها اطلاعات دقیقی از اوضاع تیم امید داشته و به آنها اشاره کرده است اما در عین حال اشتباهات مهلکی را هم مرتکب شده است. در این گزارش به اشتباه آمده که ایران ۵۰ سال است که در حسرت رسیدن به المپیک به سر می‌برد اما آخرین بار در سال ۱۹۷۶، تیم ایران با هدایت حشمت مهاجرانی به المپیک راه پیدا کرد.

در ادامه به عملکرد ایران در دور مقدماتی مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا که در فروردین ماه برگزار شد، پرداخته شده است. دیدارهای دوستانه تیم امید در بخش بعدی مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخشی از این گزارش به تساوی ۲ بر ۲ ایران مقابل قطر اشاره شده و از حرکت حمید استیلی که ۲ بار به تیم حریف اجازه داد تا به جای بازیکنان اخراجی از نفرات جدید استفاده کند، به عنوان بخششی بزرگ یاد کرده است. این رسانه چینی استیلی را قهرمان مردم ایران خواند که توانست در جام جهانی ۹۸ به آمریکا گل بزند. با این حال اشتباه بعدی این سایت چینی آن بود که اشاره کرد استیلی تنها سه مسابقه روی نیمکت تیم امید نشسته است.

شکست سه بر ۲ تیم امید ایران در برابر امید چین در دیدار دوستانه سال ۲۰۱۸ بخش بعدی این گزارش را شامل می‌شد. در ادامه به جدایی فرهاد مجیدی از تیم امید اشاره شد و اینکه مجیدی به خاطر دخالت برخی از ارکان فدراسیون تصمیم به جدایی گرفت.

لیست ۲۳ نفره تیم امید توسط این سایت چینی مورد ارزیابی قرار گرفت. حضور مهدی‌خانی و صیادمنش به عنوان ۲ لژیونر و عدم اجازه باشگاه شارلروا به حضور دلفی از نگاه تیزبین این رسانه چینی دور نمانده است. دیگر نکته مورد توجه این لیست برای چینی‌ها حضور تنها پنج بازیکن از سه تیم بزرگ ایران یعنی پرسپولیس، استقلال و سپاهان در بین نفرات نهایی است.

این سایت چینی در پایان ترکیب احتمالی تیم امید را بدین گونه پیش‌بینی کرده است که در نوع خود عجیب بود:

دروازه‌بان: معراج اسماعیلی

مدافعان: متین کریم‌زاده، عارف آقاسی و علیرضا نجاریان

هافبک‌ها: امید نورافکن، علی شجاعی، رضا دهقانی، محمد محبی و محمدمهدی مهدی‌خانی

مهاجمان: رضا شکاری و مهدی قائدی

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =