نام سردار شهید سلیمانی زینت‌بخش خیابانی در مشهد

مشهد- ایرنا- در پی شهادت جانسوز سردار سپهبد قاسم سلیمانی، اقدامات فوری از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد برای مزین و متبرک نمودن یکی از خیابانهای اصلی این کلانشهر با نام جاوید آن سردار رشید اسلامی آغاز شد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: به زودی یکی از خیابانهای اصلی شهر به نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی مزین می‌شود.

احسان اصولی افزود: به منظور پاسداشت جایگاه اجتماعی و مقام والای آن سردار شهید اقدامات کارشناسی برای نام‌گذاری یکی از خیابانهای اصلی مشهد به عنوان این شهری ملی و فراملی به نام سردار مقاومت آغاز در دست اتمام قرار دارد.
وی گفت: این طرح در نخستین نشست رسمی شورای اسلامی شهر مشهد مصوب می‌شود.
بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =