رانندگان از سفر غیرضرور در جاده‌‎های خراسان شمالی پرهیز کنند

بجنورد- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: با توجه به پیش‌بینی بارش‌ها به مردم توصیه می‌شود در دو سه روز آتی، از سفرهای غیر ضرور در جاده‌های استان بویژه محورهای کوهستانی پرهیز کنند.

محمد مشتری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از صبح امروز، کولاک در گردنه اسدلی در محور بجنورد-اسفراین، سبب کندی تردد خودروها در این مسیر شده که البته هم اکنون از شدت آن کاسته شده است.

وی توصیه کرد: رانندگان برای جلوگیری از بروز حادثه، با احتیاط برانند.

وی افزود: بارش های پراکنده در محورهای مختلف، سبب لغزندگی سطح جاده ها شده است از این رو انتظار می رود با احتیاط حرکت کنند.

وی گفت: از مردم انتظار می رود در صورت اقدام به سفر، از سالم بودن خودرو بویژه برف پاک کن و سیستم گرمایش، اطمینان حاصل کنند.

 معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: رانندگان عبوری از محورهای کوهستانی، حتما تجهیزات زمستان همچون زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

هواشناسی خراسان شمالی هم پیش بینی کرده است که جوی ناپایدار تا اواخر وقت روز شنبه در استان حاکم است.

از جمعه شب تا اواخر وقت روز شنبه موج دوم بارش ها در استان فعالیت خواهد داشت که به دنبال آن در پاره ای نقاط از استان وزش باد نسبتا شدید، بارش باران و برف و در ارتفاعات کولاک برف و مه قابل انتظار است.

در این مدت شدت بارش در نیمه شمالی و اغلب به صورت برف پیش بینی شده است.

مردم استان تا روز شنبه، افزایش ۶ تا هشت درجه ای دما در گرمترین ساعات روز و کاهش چهار تا ۶ درجه ای دما را تجربه می کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =