بیش از ۴۵۰ هزار مسافر از مرز باشماق وارد کشور شدند

سنندج - ایرنا - ۴۵۵ هزار و ۹۸۰ مسافر از ابتدای امسال تا پایان آذر (۹ ماه) از طریق مرز باشماق مریوان وارد کشور شدند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۷۲ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی ۹ ماه منتهی به آذر سال جاری تعداد مسافر خروجی از پایانه مرزی باشماق مریوان ۵۰۳ هزار و ۴۵۸ نفر بوده است.

بختیار رحمانی‌پور با اشاره به اینکه تعداد مسافران خروجی از مرز باشماق در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۸۶ درصد رشد یافت، افزود: ۴۵۵ هزار  و ۹۸۰ مسافر هم در این ۹ ماه از مرز باشماق وارد ایران شدند.

وی اضافه کرد: تعداد مسافران ورودی در این مدت نسبت به تعداد ۲۶۴ هزار و ۵۰۹ نفر مسافر در ۹ ماه منتهی به آذر سال گذشته رشد ۷۲ درصدی داشته است.

مدیرکل گمرکات کردستان یادآور شد: تعداد ماشین سواری و اتوبوس خارج شده از طریق این مرز هم در این مدت  ۱۲ هزار و ۷۵۸ دستگاه بوده است.

مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید و گمرک مریوان نیز در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان و سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =