کمک یکهزار مصلا به وزارت کشور برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

تهران - ایرنا - وزیر کشور با بیان اینکه یکهزار مصلا در کنار مساجد و نهادهای دیگر در مقابله با مسائل و آسیب‌های اجتماعی به ما کمک می‌کنند، گفت: از ۷۹ هزار مسجد فعال کشور، ۲۵ هزار مسجد دارای کانون‌های مساجد هستند.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در صد وبیست وهفتمین جلسه شورای اجتماعی کشور با عنوان بررسی نحوه استفاده از ظرفیت های نهادهای دینی در مدیریت امور اجتماعی به ویژه کاهش آسیب های اجتماعی افزود: در نشست امروز نهادها و دستگاه‌های مرتبط گزارش‌هایی را از عملکرد خود و براساس اولویت های پنجگانه گه مقام معظم رهبری بر روی آنها تاکید دارند، ارائه کردند و همچنین برنامه‌های آینده خود را مطرح ساخته و در مورد نظرات نیز بررسی های انجام شد.
وی تاکید کرد: اگر بتوانیم همکاری های مناسب و هماهنگی ها و برنامه های مدون و مشخصی بین نهادهای اجتماعی ایجاد کنیم، با استفاده از چنین ظرفیتی می توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

برای کاهش آسیب‌های اجتماعی همه سازمان ها فعال باشند

 معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه نیز در این نشست گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، همه سازمان ها به هر نحوی باید در حیطه خود فعال باشند.

حجت الاسلام محمد حسن نبوی افزود: نشستی که امروز در جلسه شورای اجتماعی کشور برگزار شد، به دنبال تاکیدات مهمی بود که در خصوص بررسی مسائل اجتماعی و آسیب های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.
 وی ادامه داد: سازمان های فرهنگی حوزه علمیه در این زمینه موثر هستند و پس از اینکه رهبر معظم انقلاب در مورد موضوع حاشیه نشینی توجهات ویژه را مطرح کردند، اقداماتی نیز از سوی سازمان فرهنگی حوزه علمیه شروع شد و نتایج خوبی را هم در بر داشت.
 نبوی ادامه داد: طرح آزمایشی در این خصوص در ۱۱ شهر و ۱۱ استان آغاز شد که این طرح در آینده نیز قابل گسترش است.
 نبوی تاکید کرد: با حضور روحانیون، در مدارس فعالیت های آغاز شد و نتایج خوبی را هم شاهد بودیم و گزارش‌هایی نیز در این خصوص در نشست امروز ارائه شد اما فاصله زیادی با آنچه که باید انجام شود وجود دارد و نیاز به کار بیشتر و کارشناسی است.
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه گفت: برای مبلغانی که به مدارس اعزام می‌کنیم ۶۰۰ هزار تومان به عنوان کرایه رفت و برگشت در نظر گرفته شده که پاسخگوی نیاز آنها در این زمینه نیست اما مشکل جایی است که این رقم را هم نتوانیم تهیه کنیم.

حوزه علمیه از نظر بودجه در تنگنا است

وی ادامه داد: حوزه علمیه از نظر بودجه در تنگنا است اما باید بر اساس وظایف و در حد وظیفه خود عمل کنیم و در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی همکاری داشته باشیم.
 نبوی ادامه داد: روحانیون در حاشیه شهرها برنامه‌های فرهنگی را اجرا می‌کنند که در جهت کاهش فقر کمک می‌کند و بخشی هم درخصوص مسائل عمرانی است و با کمک مردم و خیرین بسیاری از کاستی‌ها را جبران می‌کنند اما نیاز است که در این زمینه ها بیشتر کار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار جامعه