دولت کویت تاثیر تحولات منطقه بر این کشور را بررسی می‌کند

تهران - ایرنا - روزنامه کویتی القبس اعلام کرد که دولت این کشور فردا (دوشنبه) برای بررسی تحولات منطقه تشکیل جلسه می‌دهد تا "برنامه فوق العاده" خود را برای جلوگیری از هر گونه تحول غیر منتظره در منطقه ارایه کند. این برنامه برخورد با طایفه گری و شایعه پراکنی به ویژه در فضای مجازی را هم در دستور کار دارد.

القبس با عنوان "برنامه فوق العاده روی میز دولت"  به نقل از منابع دولتی نوشت: اعضای هیئت دولت به ویژه وزیر بهداشت، نفت، برق، تجارت و اطلاع رسانی کویت در نشست فردا برنامههای فوق العاده خود را به منظور آمادگی برای هرگونه تحول احتمالی عرضه خواهند کرد.

بنابر اعلام این منابع، علاوه بر نشست فردا ، مجموعه تدابیر امنیتی زمینی، دریایی و هوایی اتخاذ خواهد شد و به توصیه شیخ "صباح الخالد" نخست وزیر کویت با کسانی که شایعه پراکنی کرده و فتنه انگیزی کنند تسامح نخواهد شد به ویژه کسانی که در این خصوص در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشند.

منابع دولتی کویت همچنین اعلام کردند، این توصیه ها به مساجد کشور نیز ابلاغ خواهد شد تا امامان جماعت و خطیبان مساجد مردم را در خصوص لزوم دوری از شایعه پراکنی و طایفه گرایی و حفظ وحدت ملی توجیه کنند.

بر این اساس، توصیه های هیئت دولت شامل هشدار به امامان جماعت و خطیبان مساجد است که از پرداختن به مسائل سیاسی و طایفه ای خودداری کرده و درهای مساجد را  نیز بسته و فقط در ساعت های مشخص باز کنند.

تصمیم دولت کویت دو روز بعد از آن گرفته می شود که سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ماه جاری در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

نیروهای مقاومت تهدید کردند که انتقام سختی را از آمریکا خواهند گرفت.

پس از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی دولت کویت تأیید کرد که این کشور با اهتمام و نگرانی تحولات سریع منطقه‌ای و پیامدهای آن در منطقه را در سایه ترور ژنرال قاسم سلیمانی در حمله آمریکایی‌هایی دنبال می‌کند.

"طارق المزرم" سخنگوی دولت کویت در گفت وگو با خبرگزاری "کونا" این کشور از تمام طرف‌ها خواست که از تمام سخنانی دوری کنند که به یکپارچگی ملی آسیب می‌زند و از جریاناتی حمایت نکنند که موجب اختلاف خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =