بایدن: رفتار غیرمنطقی ترامپ شدت یافته است

تهران – ایرنا - معاون باراک اوباما و امید نخست دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، ترامپ را به تشدید رفتار غیرمنطقی متهم کرد.

جو بایدن امروز صبح در توییتی نوشت: هر چقدر که عرصه بر این فرد (دونالد ترامپ) تنگ تر شده، او غیرمنطقی تر می شود.

بایدن در مصاحبه دیروز با خبرنگاران نیز توییت های تهدیدآمیز رئیس جمهوری آمریکا را خطرناک و غیرمسئولانه خواند و در واکنش به تهدید ترامپ در مورد حمله آمریکا به ۵۲ مکان در ایران گفت: من نمی دانم که با متحدانمان هماهنگ کرده و از حمایت ژنرال هایمان برخوردار است یا نه. این یارو انگار خیلی پرت است.

بایدن پیشتر نیز در بیانیه‌ای گفته بود که دولت آمریکا هدف از ترور سلیمانی را جلوگیری از حملاتی آتی ایران دانسته، اما این اقدام یقینا اثر عکس خواهد داشت. بایدن در این بیانیه از ترامپ خواست تا راهبردش را جهت ایمن نگاه داشتن نیروهای آمریکایی در منطقه و فراتر از آن را برای مردم توضیح دهد.

بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی های انتخاباتی، بایدن با ۳۰ درصد محبویت در صدر داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بوده و سناتور ها برنی سندرز و الیزابت وارن با ۱۷ و ۱۲ درصد آراء پاسخ دهندگان در جایگاههای بعدی قرار دارند.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد دیروز (جمعه) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شده و به شهادت رسیدند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha