تربیت عقیدتی بر ابعاد نظامی‌گری سردار اولویت داشت

تهران-ایرنا- هنرمند نقاش در تشریح ویژگی های فرهنگی سردار شهید قاسم سلیمانی، گفت: جنبه‌های عقیدتی نیروهای جبهه مقاومت بر ابعاد نظامی‌گری برای سردار سرافراز اولویت داشت.

محمد اسدی‌جوزانی از جمله هنرمندان نقاش است که با سابقه حضور در سپاه قدس به عنوان یکی از همرزمان سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در محور مقاومت حضور داشته است. 

این نقاش پس از شنیدن خبر شهادت «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس برای کشیدن تابلویی از سپهبد به کارگاه تجسمی حوزه هنری آمده است و در حال نقاشی از تصویر شهید مقاومت است.

در حال کشیدن تصویر سردار با چهره‌ای که لبخند بر لب دارد هستم، مدتی که در خدمت حاج قاسم سلیمانی بودم همیشه لب خندان داشت و لبخند بر چهره‌اش بود و این تصویری که برای نقاشی از او انتخاب کردم لبخند بر لب دارد و این تداعی لبخند به شهادت است.

وی با اشاره به اینکه  اولویت حاج قاسم سلیمانی ابعاد عقیدتی در تربیت نیروهای نظامی بود یادآور شد: سردار بر جنبه‌های تبلیغاتی بسیار تاکید داشت، من هم در بخش تبلیغاتی فعالیت داشتم و کارهای نقاشی من از کشیدن تصاویر شهدا آغاز شد.

سردار شهید هم به جنبه عقیدتی بسیار توجه و تاکید داشت و اولویت سردار، تربیت نیروها در ابعاد عقیدتی بود و پس از آن ابعاد نظامی‌گری نیروها، چراکه می‌دانست نیروهای نظامی امور نظامی را حتما در طی دوران و خدمت خود با مهارت خواهند آموخت و من هم در بخش تبلیغاتی سپاه قدس فعال بودم و ۱۵ سال توفیق داشتم نیروی حاج قاسم باشم.

وی ادامه داد: من خوشحالم از اینکه سردار سلیمانی به فیض شهادت نائل آمد چرا که سردارها حیف هستند که با بیماری دنیا را ترک کنند و حق آنهاست که به  درجه و افتخار شهادت نائل شوند.

این هنرمند نقاش تاکید کرد: سردار سلیمانی چهل سال برای کشور خدمت کرد و توفیق شهادت حق ایشان بود که به دوستان شهید خود بپیوند.

این استاد هنرمند با بیان اینکه به یاری خداوند خون شهید سپهبد قاسم سلیمانی پایمال نمی‌شود، ابراز امیدواری کرد که تلافی نامردی استکبار جهانی بی‌پاسخ نماند و به زودی جواب خباثت خود را بگیرند.

اسدی جوزانی در رابطه با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: وقتی خبر شهادت سردار را شنیدم چنان متاثر شدم و حس و حالی را پیدا کردم که در زمان رحلت امام رحمت الله داشتم و همان حس به من دست داد، چرا که غیر از ارتباطی که به عنوان نیروی قدس با فرمانده خود داشتم، او برای کشور چهل سال زحمت کشیده بود و این تلاش سردار در خط مقاومت بود و تنها محدود به مرزهای جغرافیایی ایران هم نبوده است.

وی افزود: سردار سلیمانی برای خط مقاومت بسیار زحمت کشید، من می‌دیدم که سردار در عراق و  لبنان و سوریه بود و شبانه‌روز در تلاش بود، او سرداری خستگی‌ناپذیر بود و ما  امید داریم که خط مقاومت را که افراد حماسه‌سازی چون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روشن نگه داشتند، خاموش نمی‌شود؛ هر پرچمی که از دست سرداری افتاده دیگر رزمندگان آن پرچم را علم کنند و خط مقاومت را به امید خدا نگه دارند.

این هنرمند نقاش خاطر نشان کرد: همه از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متاثر شدیم به حول و قوه الهی تلافی این خون‌ها گرفته می‌شود.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه (۱۳ دی) به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهبادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار فرهنگ