تلویزیون لبنان: ایران مصمم عمل خواهد کرد

بیروت – ایرنا – تلویزیون «او. تی. وی» لبنان امروز (یکشنبه) در گزارشی اعلام کرد: پس از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده (شهید) نیروی قدس، ایران به شکل قاطع و مصمم عمل خواهد کرد.

در گزارش تلویزیون یاد شده آمده است: « دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با ترور، بازی با آتش، شلوغ کاری و به هم ریختن منطقه و اوضاع عراق در صدد ماندن در کاخ سفید است اما ایران نیروهای آمریکایی را از عراق بیرون خواهد کرد.

برپایه ی این گزارش، پس از شهادت سردار سلیمانی و «ابو مهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروهای مردمی عراق (الحشد الشعبی)، شیعیان عراقی و ایرانی متحدتر شده و اختلاف هایشان در مورد وضع اقتصادی و دولت قبلی و دولت پیش روی عراق، کاهش یافته است.

او. تی. وی افزود: شیعیان ایران و عراق، ترور فرماندهان یاد شده را که در واقع رهبران محور مقاومت از افغانستان در شرق تا عراق و جولان سوریه و لبنان در غرب آسیا بودند اعلان جنگ مستقیم و رویارویی آشکار آمریکا با خود قلمداد می کنند.

این شبکه ی تلویزیونی اضافه کرد که ترامپ خزاین مالی و ثروت عرب های کشورهای حاشیه جنوبی خلیج  فارس را و قدرت مردان شجاع ایران را می بیند. قصد دارد با سیاست هویج و چماق و مذاکره و ترور، آن ثروت را برباید و این قدرت را نابود کند.

او. تی. وی خاطرنشان کرد: رییس جمهوری آمریکا مطابق قاعده ی مزورانه ی «ضربه بزن و مذاکره کن، ترور انجام بده و خویش را تبرئه کن» عمل می کند.

این شبکه هم چنین اعلام کرد که مردم و دولت لبنان به ویژه مناطق جنوب این کشور زیر تاثیر حوادث منطقه ی خاورمیانه و رویارویی آمریکا با عراق و ایران هستند و باید دید آیا تشکیل دولت جدید به ریاست «حَسّان دیاب» نخست وزیر منتخب که قرار است آخر این هفته تشکیل شود به عقب می افتد یا خیر.

در این ارتباط، روزنامه ی فرامنطقه ای «الشرق الاوسط» چاپ همزمان لندن و بیروت امروز (یکشنبه) نوشت ؛ ارتش و حزب الله لبنان حضور و فعالیت خود را در منطقه ی جنوب افزایش داده اند و هر گونه تغییر و تحول در مرز با فلسطین اشغالی را رصد می کنند.

این روزنامه افزود: هر چند نیروهای ارتش، حزب الله و سازمان ملل در جنوب لبنان در حالت آماده باش و وضعیت احتیاطی به سر می برند اما با توجه به بحران معیشتی، اقتصادی و سیاسی در این کشور، حزب الله دست به عملیات پیش دستانه علیه اسراییل نخواهد زد.

الشرق الاوسط نوشت: وضع در جنوب لبنان و مرز با اسراییل، «شبه طبیعی» است اما نیروهای ارتش لبنان اقدام های احتیاطی بیشتری پیرامون سفارت آمریکا در شرق بیروت انجام داده اند.

این سفارت پس از شهادت سردار "قاسم سلیمانی" و المهندس به دستور ترامپ، در هراس از اقدام متقابل محور مقاومت، جمعه شب با صدور بیانیه در بیروت به شهروندان آمریکایی هشدار داد که در وضعیت آماده باش و احتیاط باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
    0 0
    دورد بی پایان به سردار شهید مردم ایران بزرگ مرد جهان و جهانیان دورد به سردار ( مرگ بر آمریکاه کثیف )