تداوم اعتراضات در پاکستان به حمله تروریستی آمریکا علیه فرماندهان مقاومت

اسلام‌آباد - ایرنا - اقشار مختلف مردم پاکستان روز یکشنبه و برای چندمین بار طی روزهای اخیر در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت عراق توسط نظامیان آمریکا و محکومیت این حمله تروریستی تظاهرات گسترده برپا کردند.

مسلمانان پاکستانی اعم از فعالان سیاسی، مذهبی و مسئولان نهادهای دانشجویی به ویژه حامیان جبهه مقاومت در شهرهای "اسلام‌آباد، راولپندی، لاهور و کراچی"  در تظاهرات روز یکشنبه ضمن ابراز همبستگی با ملت ایران و جهان اسلام به دلیل شهادت مظلومانه فرمانده‌هان مقاومت، بر ضرورت یکپارچگی علیه رژیم تروریست آمریکا و هم‌پیمانان آن از جمله صهیونیست‌ها تاکید کردند.

در "کراچی" جایی که سرکنسولگری آمریکا قرار دارد، صدها نفر از فعالان سیاسی و اعضای احزاب سیاسی و مذهبی با شرکت در یک تظاهرات گسترده اقدامات تروریستی دولت ترامپ را به شدت محکوم کردند.

تظاهرکنندگان به سمت سرکنسولگری آمریکا راهپیمایی کرده و ضمن ابراز انزجار از حمله ناجوانمردانه آمریکایی‌ها، پرچم رژیم تروریست آمریکا را به آتش کشیدند. این راهپیمایی قرار است مقابل ساختمان سرکنسولگری آمریکا پایان یابد.

در شهرهای اسلام‌آباد و راولپندی نیز حامیان احزاب پاکستانی از جمله مجلس وحدت مسلمین و سازمان دانشجویان امامیه نیز در تجمع ضدآمریکایی، ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را محکوم کردند.

سخنرانان در این تجمع ضمن انتقاد از سکوت دولت پاکستان در قبال طرح‌های خطرناک رژیم آمریکا در منطقه، نسبت به توطئه‌های آمریکایی-صهیونیستی برای ایجاد نفاق میان کشورهای اسلامی هشدار دادند.

تظاهرکنندگان با حمل تصاویر سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی و سردار شهید ابومهدی المهندس،  اعلام کردند که راه مقاومت ادامه خواهد یافت و مسلمانان پاکستان در این زمان سخت و دشوار در کنار ملت ایران و جبهه مقاومت قرار دارند.

حامیان مقاومت امروز در اسلام‌آباد از باشگاه خبرنگاران تا خیابان منتهی به پارلمان و کاخ ریاست جمهوری پاکستان راهپیمایی کردند.

شخصیت های  سیاسی و مذهبی در این راهپیمایی اعلام کردند : قرار گرفتن برخی از کشورهای منطقه در کنار آمریکا علیه منافع امت اسلامی کاملا منفور است و این اقدام در حالی صورت می گیرد که تاریخ گواه این حقیقت است که آمریکایی‌ها برای صدمه زدن به منافع مسلمانان از هیچ اقدامی دریغ نکرده است.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس وابومهدی‌المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه گذشته از مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

وزارت امور خارجه پاکستان ساعاتی پس از شهادت سردار سلیمانی، ضمن ابراز نگرانی شدید از اوضاع فعلی، بر ضرورت اجتناب از هر گونه اقدام یکجانبه و تهاجمی تأکید کرد.

مسلمانان پاکستان دو روز پیش نیز در شهرهای "پاراچنار، لاهور، مولتان، اسلام‌آباد و کراچی" علیه ترور سردار سلیمانی و همراهانش راهپیمایی کرده و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha