وزیر دفاع: همه دنیا در مقابل اقدام تروریستی آمریکا مسوول است

تهران- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: همه دنیا در مقابل اقدام تروریستی آمریکا و شهادت سردار سلیمانی مسوول است و اگر در مقابل رفتار به وظایف خود عمل کنند، این کار تکرار و نهادینه خواهد شد.

امیر حاتمی روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد شهادت سرلشکر شهید منصور ستاری افزود: امروز شاهد یک حرکت بسیار احمقانه از سوی آمریکا هستیم که دستور ترور یک فرمانده عالی را صادر می‌کنند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: دست زدن به چنین اقدامی در سفر رسمی به یک کشور همسایه به همراه میزبان، اصولاً  جایی در قوانین بین‌الملل ندارد و در تاریخ چنین چیزی را نمی‌بینیم.
وی اظهار داشت: این حداکثر استیصال دشمن است که دستور ترور را توسط یک ارتش تروریست صادر می‌کند و مسوولیت آن را بر عهده می‌گیرد و یک عمل جنایتکارانه جنگی را به نام خود ثبت می‌کند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: او  باید بداند و دیگران هم بدانند که اگر با این کار متکبرانه و جنایتکارانه درخور و در حق خودش برخورد نکنند، این دشمن متکبر تکرار خواهد کرد. همانطور که زمانی که تحریم‌های ظالمانه را شروع کرد دنیا سکوت کرد و امروز حتی دوستان خودش را  هم تحریم می‌کند
امیر حاتمی ادامه داد: امروز آمریکا اروپایی‌ها را هم تحریم می‌کند دیگران که جای خود دارد. دنیا در مقابل استفاده از دلار به عنوان یک ابزار جنگی سکوت کرد، ملاحظه کرد و ترسید. امروز تبدیل به یک ابزار رسمی برای تحت فشار گذاشتن ظالمانه خیلی از کشورها شده است.
وی تصریح کرد: واقعیت این است که امروز در مقابل این شهادت و اتفاقی که افتاده همه دنیا مسئول هستند، باید بدانند اگر درست وظایف خود را انجام ندهند  این کار تکرار و نهادینه خواهد شد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: آنهایی که طوری صحبت می‌کنند مثل اینکه می‌خواهند تایید ‌کنند آنها علاوه بر این باید بدانند که در ذهن تاریخی ملت ایران ثبت خواهد شد همان طور که سلاح شیمیایی به صدام ملعون دادند علیه ملت ما استفاده شد و در ذهن مردم ما به عنوان یک کار زشت ثبت شد.

وی افزود: اما آنهایی که با این کار، تائید آمیز صحبت میکنند باید بدانند در این حماقت تاریخی سهیم هستند. باید یادشان بیاید و بدانند که شهید سردار سلیمانی شهید چیست؛ اگر او نبود، بنا بود داعش بیاید، مستقر شود و حکومت کند؛ از این اتفاق اسراییل در امنیت کنار می ایستاد و سود خود را می‌برد و مسلمانان به جان همدیگر می‌افتادند اما همانطور که ترکش آن به اروپایی ها رسید، همه در معرض این تهدید بودند .

وی گفت: اما این رزمندگان محور مقاومت بودند که با فرماندهی مدبرانه و مقتدرانه شهید سپهبد سلیمانی توانستند این جرثومه فساد را ریشه کن کنند؛ آمریکایی نیز از همین ناراحتند؛ آنها داعش را آورده بودند که بمانند اما به برکت خون شهدا نشد.

حاتمی اظهار داشت: واقعیت اقدامات سردار سلیمانی برای همگان روشن است ، این موضوع آنچنان برای همه مردم ایران و آزادی خواهان جهان روشن است که نمی‌توانند بگویند سردار سلیمانی برای ریشه کن کردن تروریسم نقش آفرین نبودند، چه آنها که از شهادت سردار ناراحت شدند و چه آنها که در برابر این اتفاق سکوت کردند میدانند . 

وزیر دفاع خاطر نشان کرد: تاریخ شهادت خواهد داد و ملت‌ها خواهند فهمید که آمریکایی ها برای حمایت داعش آمدند و سردار سلیمانی رابه شهادت رساندند.

امیر حاتمی گفت: امروز با شهادت سپهبد شهید سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس فضا برای سخن گفتن از شهدا ، فرماندهان نخبه، راهبردی و جهادی که همزمان با سالگرد شهادت شهید منصور و یاران شهیدان است فراهم شد.

وی با اشاره به مبارزات سپهبد شهید سلیمانی در محور مقاومت و نابودی داعش گفت: داعش قرار نبود از بین برود آمریکایی ها آنها را آورده بودند که بمانند و آثار آن به کشور های دیگر و اروپا هم می رسید اما شهید سلیمانی و نیروهای مقاومت به خوبی آن توطئه های استکبار جهانی را با شکست روبرو کردند، ملت ها خواهند فهمید که آمریکا برای حمآیت از داعش این جنایت بشری را انجام داد.

 وی در ادامه  گفت :این جلسه بسیار سخت و سنگین است زیرا به یاد شهدای عزیز و گرانقدر است که سخن گفتن از آنها بسیار دشوار برگزار شده است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت یاد شهدا ،ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند ؛ زنده نگهداشتن یاد شهاد به اندازه شهادت ارزش دارد و زنده نگهداشتن یاد شهدا و فرهنگ شهادت موضوعی راهبردی است و همان کاری را می کند که شهدا در جامعه انجام می دهند..

امیر حاتمی ادامه داد: مقام شهید بسیار بالاست در حدی که همه پاکان و صالحان آرزوی رسیدن به این مقام و جایگاه را دارند و در آیات قرآن کریم جایگاه ویژه شهدا برای ما بیان شده است.

وزیر دفاع در ادامه به ویژگی های شهید ستاری اشاره کرد و گفت: شهید ستاری یک فرمانده نخبه و راهبردی بود و کار های را شروع کرد که ما امروز داریم محصول آن را می چینیم اگر ما امروز جنگنده می سازیم پایه گذار آن شهید ستاری بود او جرئت و آینده نگری داشت و می دانست که ایران نیاز مند قدرت و توانمندی دفاعی است.


وی با اشاره به توطئه های استکبار جهانی گفت: قدرت های استکباری همواره برای برای توسعه نفوذ خود در حال جنگ هستند و ما در یک منطقه استراتژیک هستیم و چه بخواهیم و چه نخواهیم وسط این دعوا هستیم و باید 


امیر حاتمی افزود: ما قبل از انقلاب تنها حدود ۳۰ محصول دفاعی داشتیم که هیچ کدام هوایی نبود و برای تعمیر و نگهداری آن نیازمند بیگانگان بودیم اما امروز تنها در عرصه هوایی بیش از ۱۵۰ محصول داریم محصولاتی که کمترین نیاز را به خارج دارند و ما خودمان آن را تولید می کنیم این نتیجه همان حرکتی است که شهید ستاری آغاز کردند. 

وزیر دفاع افزود : دشمنان در عرصه هایی مختلف جنگ را بر ما تحمیل کردند ، انها یک روزی جنگ امنیتی را بر ما تحمیل کردند و بیش از ۱۷ هزار شهید دادیم و شما در ماه های اخیر دیدید که دشمنان چه تلاش برای نا امنی کشدار ما انجام دادند اما به دلیل قدرتی که در این زمینه به دست آمده 


وی با اشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله گفت: دشمنان بعد از شکست در جنگ امنیتی رو به جنگ نظامی آوردند و در آن جنگ از تمام توان خود استفاده کردند اما به برکت ایستادگی و خون شهدا دشمنان در عرصه نظامی هم نا کام ماندند.

امیر حاتمی با اشاره به تحریم های استکبار جهانی گفت: امروز در یک جنگ اقتصادی هستیم که دشمنان فشار و تحریم را بر ما متحمل کرده اند در این جنگ نیز ما هزینه های فراوانی می دهیم و خانواده های بسیاری آسیب می بینند ، اما بسیاری در حال تلاش و مقابله هستند و برخلاف انچه دشمنان ایران اعلام می کنند مسئولان در حال تلاش و کوشش هستند و قطعا از این جنگ هم مانند جنگ امنیتی و نظامی پیروز و سر بلند بیرون خواهیم آمد و دشمنان را نا امید خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =