همه با هم در سوگ و خونخواه سیاوش زمانه خود هستیم

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی در حساب کاربری توئیتر خود با اشاره به همدلی بین مردم در سوگواری برای شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، نوشت: همه در سوگ و خونخواه سیاوش زمانه خود هستیم؛ اما آیا سیاه‌جامگان سووشون باقی خواهیم ماند؟

سیدعباس صالحی، روز یکشنبه و در پی ورود پیکر مطهر سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش به ایران و تشییع از استان خوزستان در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: می‌ترسم دلم برای این روزها تنگ شود. این که همه با هم در سوگ بودیم، گریستیم و فریاد زدیم و خونخواه سیاوش زمانه خویش شدیم. آیا ما سیاه‌جامگان سوگ سووشون باقی خواهیم ماند؟

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه (۱۳ دی) به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهبادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. آیین های تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی و همراهانش دیروز (شنبه، ۱۴ دی) در شهرهای کاظمین، کربلای معلا و نجف اشرف و امروز پس از ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران در استان خوزستان و در مشهد و تهران و خاکسپاری در کرمان محل تولد این سردار اسلام برگزار خواهد شد.

هدف ترامپ ریشه‌های فرهنگی توانایی ایران است

همچنین علی اصغر سیدآبادی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از توئیت های تهدیدآمیز اخیر دونالد ترامپ و ادعای اینکه کشورش با تجهیزات نظامی جدید به حمله احتمالی ایران پاسخ خواهد داد، در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: ترامپ هیچ تفکیکی بین ایران و جمهوری اسلامی ایران قائل نیست. دشمنان ایران می‌دانند، آن‌چه به ما توش و توان تاب‌ آوردن و بازآفرینی داده است، چیست. هدف ترامپ و اسراییل و عربستان ریشه‌های فرهنگی این توانایی است. حالا تکلیف روشن است، بدون هیچ ابهامی. یا دوستدار ایرانیم یا نیستم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار فرهنگ