میانگین بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری به ۱۷۰ میلیمتر رسید

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با احتساب بارش‌های ۴۸ ساعت گذشته در استان، میانگین بارش‌های سال آبی به ۱۷۰ میلیمتر رسید.

مهرداد قطره سامانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته همچنان ۳۵ درصد کاهش  و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۲۱ درصد کاهش دارد.

وی، میزان ارتفاع برف در ایستگاه کوهرنگ را ۷۰ سانتی‌متر اعلام کرد و گفت: با وجود اینکه طی دو روز گذشته بارش برف در شهرستان کوهرنگ شاهد بودیم اما بارش همراه با باران سبب آب شدن بخشی از ارتفاع برف در این منطقه شده است.

قطره سامانی، با بیان اینکه شهرستان بن با ۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه استان در صبح روز یکشنبه گزارش شد، اظهار داشت: پایداری هوای سرد تا پایان هفته در استان وجود دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با پیش بینی ورود یک سامانه بارشی جدید به استان از روز چهارشنبه، خاطرنشان کرد: این سامانه تا روز پنجشنبه بارش برف و باران را در بسیاری از نقاط استان به همراه دارد.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

کوهرنگ به عنوان پر برفگیرترین منطقه کشور در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =