توئیت وزیر خارجه قطر بعد از سفر به تهران

تهران - ایرنا - "محمد بن عبدالرحمن آل ثانی" معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر پس از سفر به تهران و دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران بر لزوم حفظ آرامش و امنیت در منطقه تاکید کرد .

وزیر خارجه قطر در توئیتی نوشت : امروز (شنبه) در تهران با  رییس جمهوری و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردم . در این دیدار در خصوص تحولات عراق به طور خاص و در منطقه به صورت عام بحث و تبادل نظر شد .

وی تاکید کرد که شرایط منطقه نیازمند آرامش و حفظ امنیت جمعی است .

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی روز شنبه با سفر به تهران ابتدا با وزیر امور خارجه و سپس با رییس جمهوری و رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد . 

وزیر خارجه قطر در دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران تعمیق و گسترش هر چه بیشتر روابط تهران- دوحه را مورد تاکید قرار داد و گفت: قطر اهتمام فراوانی به گسترش روابط با ایران دارد و جمهوری اسلامی ایران را کشور همسایه و برادر خود می‌داند و مصمم هستیم مناسبات و همکاری‌های خود را با تهران بیش از پیش توسعه دهیم.

وزیر خارجه قطر با قدردانی از موضع و حمایت تهران از دوحه گفت: قطر هرگز حمایت و کمک‌های ایران را در شرایط بسیار سختی که در آن قرار گرفته بودیم فراموش نخواهد کرد و خود را در کنار ایران می‌دانیم.

وی با بیان اینکه قطر درد و ناراحتی عمیقی که ملت و دولت ایران در شرایط کنونی از این حادثه تحمل می‌کنند را درک می‌کند و به مردم ایران تسلیت می‌گوییم، گفت: به هیچ عنوان پیش‌بینی نمی‌کردیم که چنین اتفاقی بیفتد و چنین تصمیمی روزی گرفته شود. این گونه اقدامات سابقه نداشته است و از این بابت بسیار ناراحت و نگران هستیم.

وزیر خارجه قطر خاطرنشان کرد: در طول تاریخ هیچ آسیب و ضرری از ایران متوجه قطر نبوده است در حالی که با آنهایی که وجوه مشترک زیادی داریم، دچار مشکل و مزاحمت شده‌ایم.

محمد بن عبدالرحمن  آل ثانی با بیان اینکه قطر از طرح صلح هرمز حمایت می‌کند، گفت: امیدواریم در شرایط کنونی کشورهای منطقه گام استراتژیکی را در سایه ابتکار طرح صلح هرمز که می‌تواند محور صلح و امنیت در منطقه باشد بردارند و به جای مواضع تاکتیکی،   بینش و تفکر راهبردی در پیش بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =