امیر نصیرزاده: شهید ستاری مبتکر تاکتیک‌های پیشرفته پدافندی و فردی بود

تهران-ایرنا- فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: شهید ستاری مبتکر تاکتیک‌های پیشرفته پدافندی و فردی بود که زیرساخت‌های اساسی و به یادماندنی از جمله یک دانشگاه هوایی را از خود به جای گذاشت.

بیست و پنجمین سالگرد فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش شهید منصور ستاری و همرزمان شهیدش صبح امروز یک شنبه ۱۵ دی با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر شاه صفی جانشین رئیس ستاد ارتش، امیر عزیز نصیر زاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر الهامی جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد.

امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در این مراسم اظهار داشت: امروز برای بزرگداشت شهدا جمع شدیم که هر کدام نماد استقامت و شجاعت و ایثار بودند.

وی با اشاره به شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در حمله تروریستی آمریکا در فرودگاه بغداد گفت: شهید سلیمانی با جنایت ظالم‌ترین، مستکبرترین و شقی ترین دولت دنیا به خیل شهدا پیوست و ما این انسان‌های شجاع، نمونه و عزت آفرین و نخبه را از دست داده‌ایم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: ما این انسان‌های اسوه و عزت‌مند را از دست دادیم و امروز در سوگ یکی از بزرگترین انسانهای عصرمان که اسطوره ولایت مداری و قهرمان مقابله با تروریسم بود به سوگ نشسته‌ایم.

امیر نصیرزاده گفت: ما یاد شهدایی را بزرگ می‌داریم که هرکدام نخبه و اسوه تمام عیار بودند، هرکدام از این شهدا در عرصه‌ فعالیت خود از بهترین‌ها بودند . شهدا به آرزوی چند ساله خود رسیدند و ما هم باید تلاش کنیم مسیر و هدف آنها را دنبال کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تک تک این فرماندهان مبدع و نخبه بودند؛ شهید ستاری مبتکر تاکتیک‌های پیشرفته پدافندی و فردی بود که زیرساخت‌های اساسی و به یادماندنی از جمله یک دانشگاه هوایی را از خود به جای گذاشت. شهید یاسینی نیز با ۲ هزار و هفتصد و ۵۹ ساعت پرواز جنگی یکی از رکوردداران دفاع مقدس بود و شهید اردستانی با عبور از تمام استانداردهای روز پروازی و با رکورد ۷ سورتی پرواز در یک روز و همچنین ۴۰۰ ماموریت برون مرزی رکوردی به یاد ماندنی از خود به جای گذاشتند. 

امیر نصیر زاده با اشاره شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی خطاب به دانشجویان دانشگاه هوایی ستاری گفت: امروز در سوگ یکی از سرداران قهرمان، شجاع و مبتکر و خاری در چشم دشمنان نشسته ایم؛ ان‌شاءالله دانشجویان ما توجه کنند که در چه مسیر مهم و با ارزشی گام گذاشته‌اند. دانشجویان دانشگاه هوایی باید تلاش کنند و علم روز را بیاموزند و طوری خودسازی کنند که در آینده جای خالی سرداران و امیران نخبه ما را پر کنند و به سلیمانی‌ها و ستاری‌ها اردستانی‌ها تبدیل و به یکی از مهمترین قهرمانان کشور خود تبدیل شوند.
شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش درپانزدهم دی ماه ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیمای جت فالکن به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =