تجمع مردم تهران در میدان فلسطین به یاد سردار دل‌ها

تهران- ایرنا- مردم تهران عصر شنبه با حرکت از مقابل دانشگاه تهران و با اجتماع در میدان فلسطین به یاد سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی عزاداری کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عصر شنبه میدان فلسطین مملو از عاشقان و دلدادگانی بود که به یاد سردار قاسم سلیمانی اشک ماتم می ریختند و با حضور پرشور خود یاد این سردار دلها را گرامی داشتند.

هیات مذهبی و همچنین اقشار مختلف مردم تهران بصورت خودجوش خود را به این مکان رساندند و با در دست داشتن پرچم ایران، تصاویر رهبری و شهید قاسم سلیمانی حماسه ای دیگر خلق کردند.

یکی درخواست انتقام سخت می کرد و دیگری از نبرد با آمریکا و اسرائیل سخن می گفت و همچنین نوجوانی در حالی که تصویر شهید سلیمانی در دستش بود در فراقش اشک می ریخت این ها صحنه هایی زیبا از عزاداری مردم تهران در میدان فلسطین بود.

همزمان با اشک باران مردم تهران به یاد قاسم سلیمانی، آسمان نیز بارانی شد و در زیر باران جلوه هایی دیگر از دلدادگی مردم تهران به یاد قاسم سلیمانی به نمایش درآمد.

مادری که فرزند شهیدش را در جنگ هشت ساله دفاع مقدس از دست داده بود و از ظهر امروز- شنبه در محل میدان فلسطین حضور داشت و در حالی که در غم از دست دادن قاسم سلیمانی اشک ماتم می ریخت گفت: سردار سلیمانی پدر معنوی همه رزمندگان اسلام چه در ایران و چه در سوریه، عراق و لبنان بود.

این مادر شهید با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل از ما عصبانی هستند افزود: ترور این فرمانده بزرگ اسلام اوج عصبانیت دشمنان را نشان دادند و از مسئولین می خواهم از خون قاسم سلیمانی و همه شهدا دفاع کنند.

همچنین دانش آموزانی که بصورت دسته جمعی در این مراسم شرکت کردند اعتقاد داشتند که باید انتقام سختی از آمریکا گرفت.

این دانش آموزان که تصویر سردار قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس را به همراه داشتند فریاد می زدند سردار قاآنی انتقام انتقام...

در گوشه دیگری از میدان فلسطین جمعی از ایثارگران، بسیجیان و دانشجویان در حال گفت و گو با یکدیگر برای انتقام سخت از خون شهید قاسم سلیمانی بودند.

همچنین در این مراسم بارها و بارها پرچم آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد و مردم شعار می دادند نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا.

به صدا درآمدن موزیک غمبار نیروهای ارتش جمهوری اسلامی و مدیحه سرایی مداحان اهل بیت حال و هوای خاصی به مراسم بخشیده شد و مردم در فراق این سردار دلها عزاداری می کردند.

سردار تا آخر در دل دانشجویان است

همچنین هیات مذهبی دانشجویان ضمن عزاداری در این مراسم قطعنامه ای قرائت کردند و در این قطعنامه تاکید کردند که سردار قاسم سلیمانی تا آخر در دل های دانشجویان باقی خواهد ماند و مسئولین باید انتقام سختی از این واقعه تلخ داشته باشند.

همچنین در بخش دیگری از قطعنامه دانشجویان دانشگاه تهران آمده که به فضل الهی پیروزی نزدیک است و تمامی ملت ایران به ویژه دانشجویان و هوشیاری در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی کنند.

مراسم عزادارای هیات مذهبی شهر تهران امروز- شنبه با حضور هزاران نفر از اقشار مختلف پایتخت در میدان فلسطین برگزار شد.
لازم به ذکر است که دانشجویان و بسیجیان که از روز قبل در پی ترور شهید سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس فراخوان تجمع گسترده را در روز شنبه منتشر کرده بودند, در میدان فلسطین گرد هم آمدند.

این دانشجویان و بسیجیان ابتدا حرکت اعتراضی خو را در محکومیت عمل تروریستی نظامیان آمریکایی در ترور سردار سلیمانی از مقابل مسجد دانشگاه تهران شروع کردند و سپس از ساعت ۱۵ در میدان فلسطین در یک نقطه تجمع کردند.

مردم عزادار تهران نیز در همین ساعت به خیل دانشجویان و بسیجیان معترض و عزادار پیوستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =