رسانه‌های بیگانه درصدد مخدوش کردن چهره سردار سلیمانی هستند

تهران- ایرنا- استاد علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری با اشاره به اینکه رسانه‌های بیگانه درصدد مخدوش کردن چهره شهید سردارقاسم سلیمانی هستند، تصریح کرد: رسانه‌های داخلی در مقابل بیگانگان و به‌ویژه رسانه‌های خارجی معاند هوشیارانه و حرفه‌ای عمل کنند.

دکتر صدیقه ببران در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا به ابعاد وجودی و شخصیتی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: تفاوت وی با دیگران این بود که تنها یک فرمانده نبود؛ بلکه در دل و قلب مردم منطقه به ویژه سوریه، لبنان و عراق و... نفوذ کرده و محبوب همگان شده بود.

این مدرس دانشگاه درعین حال به حذف موضوعات، تصاویر با عناوین سردار شهید سلیمانی در صفحات فضای مجازی (اینستاگرام) اشاره کرد و گفت: وقتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به عنوان یک جنابتکار در کمترین زمان پس از انفجار و عملیات تروریستی (ترور سردار قاسم سلیمانی و همراهان در حومه فرودگاه بغداد) به راحتی این جنایت وحشیانه را به عهده می گیرد دیگر از او و ایادی استبکار و به ویژه رسانه های آنها هیچ انتظاری نیست که دست به اینگونه رفتار نزنند.

به گفته وی اتفاق بدتر و غیرحرفه ای و ناراحت کننده این است که از تکه تکه های بدن شهدا را رسانه ها نشان داده و به تصویرکشیده شوند؛ این عمل در واقع وهن شهداست.

این استاد علوم ارتباطات و روزنامه نگاری با اشاره به موضوع رعایت اخلاق حرفه ای رسانه ای، تاکید کرد: رسانه های داخلی باید جریان اصلی را محور فعالیت و انتشار اخبار قرار داده و دل به شایعات و حاشیه سازی های بیگانگان ندهند.

به گفته ببران، هرچه ما نسبت به اعمال رسانه ای بیگانه واکنش نشان دهیم در نتیجه آنها گستاخ تر شده و فکر می کنند کار خوب و پسندیده ای انجام داده اند که موجب ناراحتی و عصبانیت ما را فراهم کرده، در حالیکه ما معترض غیرحرفه ای بودن و رعایت نشدن اخلاق رسانه ای هستیم که گمشده امروز رسانه های غرب است.

وی تصریح کرد:‌ اهالی رسانه و مطبوعات ما درعین حال باید ابعاد مختلف این جنایت مزدورانه و غیرانسانی را با استفاده از همه ظرفیت های موجود به تصویر بکشند تا چهره واقعی مدعیان حقوق بشر و در راس آنها آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی برای همگان آشکار شود.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه (۱۳ دی) به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهبادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. آیین های تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی و همراهانش دیروز در شهرهای کاظمین، کربلای معلی و نجف اشرف و امروز پس از ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران در استان خوزستان، مشهد مقدس و تهران و خاکسپاری در کرمان محل تولد این سردار شهید برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =