بیماری‌های قلبی و عروقی، مهم‌ترین عامل مرگ و میر در اردستان

کاشان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه ۹۸ درصد از جمعیت این شهرستان دارای پرونده سلامت هستند، مهم‌ترین علت مرگ و میر را بیماری‌های قلبی و عروقی عنوان کرد.

حسن ذبیحی روز شنبه در نشستی خبری با اشاره به اینکه نزدیک به ۵۰ درصد زنان و ۳۹ درصد مردان اضافه‌وزن دارند، افزود: در شهرستان اردستان ۴۰ درصد جوانان، ۶۸ درصد میانسالان و ۳۲ درصد سالمندان مبتلا به اضافه‌وزن و چاقی هستند.

وی تاکید کرد: ۵۸ درصد میانسالان در شهرستان اردستان دچار چاقی شکمی شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با اشاره به ابتلای یک نفر از هر پنج دانش‌آموز به اضافه وزن بیان کرد: ۲۴ نفر مراقب سلامت و ۴۳ بهورز به صورت هفتگی کار آموزش سلامت را در مدرسه‌های این شهرستان انجام می‌دهند.

وی همچنین گفت: چهار هزار و ۹۶۴ نفر از جمعیت ۳۰ سال به بالای شهرستان اردستان دارای فشار خون هستند و ۲ هزار و ۷۶۵ نفر از جمعیت شهرستان به دیابت مبتلا شدند که البته ۷۳ درصد آنها تحت مراقبت قرار دارند.

ذبیحی به ارزیابی و خطرسنجی هفت هزار و ۴۸۵ نفر از جمعیت روستایی اردستان در مورد سکته‌های قلبی با اندازه‌گیری قند و چربی خون افراد ادامه داد: همچنین در مورد ۶۸ درصد جمعیت شهری به تعداد ۱۷ هزار و ۹۵۰ نفر ارزیابی سلامت و خطرسنجی صورت گرفته است.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان با برخورداری از یک باب بیمارستان و ۲۴ خانه بهداشت فعال در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =