برای ایرانی آبادتر سردار سلیمانی باشیم

تهران- ایرنا- دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو گفت: شبیه شهید سردار قاسم سلیمانی عمل کردن رابطه مدیران با یکدیگر و با مردم را بهبود می بخشد و ایران را آبادتر می‌کند.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی شامگاه جمعه (۱۳ دی) به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. آیین های تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی و همراهانش پس از ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران در مشهد مقدس و تهران و خاکسپاری در کرمان برگزار خواهد شد.

حجت الله ایوبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن عرض تسلیت به همه مردمی که به دنبال آزادگی و شرف هستند، تصریح کرد: نیازی نیست درباره مرد بزرگی همچون قاسم سلیمانی سخنی بگوییم شخصیت بی بدیلی که خود گویای همه چیز بود و شاید به سختی قابل تکرار باشد.

شهید سلیمانی همه جانبه از قهرمانان حماسی و ملی بود و به طور یقین نام ایشان به اسطوره های ایرانی اضافه شده است.

ایوبی با بیان اینکه سردار سلیمانی در زمان حیات خود خطر بزرگی به جان خرید تا جنگی را از بین ببرد خاطرنشان کرد: همه می دانیم که این خطر بزرگ با درایت و مدیریت چنین مردی از بین رفت؛ امروز با توجه به شرایط پیچیده منطقه و اختلاف و تفرقه ای که وجود دارد نگرانی هایی در زمینه ایجاد شکاف در طبقات اجتماعی و حتی میان دولت و ملت وجود داشت که با این اتفاق وحدت ملی دوباره رقم خورد.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو اظهار داشت: خدمتی که شهادت وی به انقلاب اسلامی، نظام و مردم کرد کمتر از مبارزه با آمریکا در تمام عمر زندگی با برکت ایشان نیست.

وی خاطرنشان کرد: این شهادت می تواند در عراق، نقطه پایان مشکلات قومی و نقطه آغاز وحدت باشد، می‌تواند خون دوباره ای برای مقاومت و وحدت در ایران باشد. تشییع باشکوه و بزرگ او به تنهایی سخن های بسیاری را با خود خواهد داشت باید از این فرصت تاریخی ایجاد شده بهترین بهره برداری را کرد.

ایوبی با اشاره به عملکرد خوب نخبگان بعد از شهادت سردار سلیمانی تاکید کرد: این گروه از طیف ها و بخش های مختلف با وجود فضای غبار آلود روزهای گذشته به موقع و مطلوب وارد میدان عمل شدند و شهادت این اسطوره مقاومت را به نقطه وحدت‌بخش برای نظام تعبیر کردند.

وی با تاکید بر اینکه همه باید سلیمانی وار رفتار کنیم و متانت، تواضع و فروتنی ایشان را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم گفت: از زمان شهادت ایشان تا چند روز آینده که همه غمگین و سوگوار هستیم روندی را پی می گیریم که بر طبق عادت انجام می دهیم اما به عنوان کسانی که بر صندلی مدیریت کشور نشسته ایم در امور خود باید سردار سلیمانی باشیم به این معنا که فکر کنیم چگونه در شرایط مختلف تصمیم می گرفته است و ما نیز راه وی را برویم در این صورت است که می توانیم ایرانی آبادتر داشته باشیم.

اگر همانند سردار سلیمانی عمل کنیم هم رابطه میان مدیران خوب می شود و هم در رابطه میان دولت و ملت وحدت بیشتری را شاهد خواهیم بود.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو همچنین در مورد آخرین دیدار خود با سردار سلیمانی گفت: در اتوبوس انتقال مسافران به هواپیما برای سفر به شهر کرمان بودم که ناباورانه دیدیم سردار به صورت عادی و همانند دیگر مردم به همراه فرزند و همسرشان وارد اتوبوس شد و مردم نیز با عشق اما متحیر ایشان را تماشا می کردند.

وی افزود: سردار همانند برخی سیاسیون نبود که به صورت نمادین سوار مترو و اتوبوس می شوند؛ او با وجود خطرات جانی که او را تهدید می کرد متواضعانه بدون تشریفات و تیم محافظ در میان مردم زندگی می کرد به همین دلیل است که باید راه سردار قاسم سلیمانی را پیش بگیریم و حرکت کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ