استاد دانشگاه پاکستان:اقدام تروریستی آمریکا جهان را در معرض خطر داده است

اسلام آباد - ایرنا - استاد روابط بین‌الملل دانشگاه پاکستان با محکومیت ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه گفت: محاسبات اشتباه و اقدام احمقانه دونالد ترامپ تمام منطقه و جهان را در معرض خطر قرار داده است.

«قندیل عباس» استاد سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه قائد اعظم روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا عواقب و تبعات سنگینی برای این کشور خواهد داشت.

وی تاکید کرد حمله تروریستی آمریکایی ها در خاک عراق که منجر به شهادت سردار سلیمانی شد برگرفته از محاسبات اشتباه ترامپ است.

استاد روابط بین‌الملل دانشگاه قائد اعظم پاکستان گفت که جهان به  خوبی می داند که ایران و بویژه سردار سلیمانی برای نابودی تروریست های داعش چه خدمات بزرگی برای منطقه انجام داده است.

وی افزود: ترور قاسم سلیمانی یک عمل ناجوانمردانه از سوی آمریکایی ها بود که ضمن زیر پا گذاشتن تمام قوانین بین المللی، باعث از بین رفتن توافق های دوجانبه میان بغداد و واشنگتن شد.

وزارت امور خارجه پاکستان روز گذشته و ساعاتی پس از شهادت سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس به دست آمریکا در خاک عراق، ضمن ابراز نگرانی شدید از اوضاع فعلی، بر ضرورت اجتناب از هرگونه اقدام یکجانبه و تهاجمی تاکید کرد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی‌المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد دیروز (جمعه) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha