۱۴ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83619838
۰ نفر

برچسب‌ها

قیمت کالا در بازار یزد با دقت رصد و کنترل شود

یزد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد تاکید کرد: قیمت کالاها خصوصا اساسی در بازار استان باید به صورت منظم رصد و پایش شود و در صورت هرگونه افزایش با متخلفان برخورد شود.

سیدمسعود عظیمی روز شنبه در کارگروه تنظیم بازار استان تاکید کرد: گزارش بازرسان نظارت باید مرتب به مردم ارائه شود تا در جریان اقدامات انجام شده قرار گیرند.

وی در مورد نظارت بر فعالیت نانوایی‌ها هم اظهارداشت: متصدیان این واحدها باید علاوه بر عرضه نان مرغوب و با کیفیت و رعایت وزن چانه ها، این ماده غذایی را هم با قیمت مصوب در اختیار مشتریان قرار دهند.

عظیمی تصریح کرد: هر واحد صنفی در صورت تکرار تخلف با آن برخورد و پرونده واحد مربوطه به اداره کل تعزیزات حکومتی ارسال خواهد شد.

همچنین رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت( صمت) یزد با اشاره به تثبیت نسبی قیمت کالاها در بازار استان گفت: در حال حاضر قیمت گوشت گرم گوسفند از قرار هر کیلوگرم ۸۰۰ هزار ریال به فروش می رسد که این نرخ نسبت به استان‌های همجوار( فارس، اصفهان، کرمان و خراسان جنوبی) ارزانتر است.

محمدرضا علمداریزدی با  قدردانی از همکاری مجموعه اتحادیه اصناف در تثبیت قیمت‌ها تصریح کرد: تخم مرغ همچنان با قیمت مصوب از قرار کیلویی ۸۹ هزار ریال در بازار عرضه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: براساس گزارش اتحادیه میوه و تره بار، نسبت به تامین میوه نه تنها در استان مشکلی وجود ندارد بلکه گزارشی هم از افزایش قیمت دریافت نشده است ، اما قیمت بادمجان محلی از ۱۵ هزار و ۵۰۰ ریال به ۲۰ هزار ریال و بادمجان گلخانه ای از ۲۵ هزار ریال به ۳۵ هزار ریال رسید که علت آن کاهش دمای و افزایش بارندگی عنوان شد.

رییس سازمان صمت یزد اضافه کرد: همچنین در مورد عرضه پیاز با کیفیت و قیمت مناسب در استان قرار شد جلسات تخصصی برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

علمدار یزدی افزود: همچنین برای کاهش هزینه حمل و نقل شکر و تامین آن از سوی شرکت تولیدی در میبد اقدامات خوبی در دست پیگیری است.

رییس سازمان صمت استان یزد با اشاره به سهمیه ۱۶۸ تن برنج پاکستانی برای استان از توزیع آن در استان خبر داد و به تخصیص ۲۸۰ تن سهمیه دیگر و حمل آن در آینده نزدیک خبر داد.

وی اظهار داشت: براساس اعلام وزارتخانه ،یزد در بررسی گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ و نظر سنجی مردمی در این زمینه رتبه نخست را در میان ۳۱ استان کشور احراز کرد.

به گفته رییس سازمان صمت یزد؛ این استان همچنین در تنظیم بازار با توجه به شاخص‌های مشخص شده از سوی وزراتخانه چون تعداد جلسه ، مصوبه، تامین کالا و توزیع آن رتبه اول را کسب کرد و با استان دوم، سوم و چهارم اختلاف زیادی دارد. 

هر هفته روزهای شنبه کارگروه تنظیم بازار استان با حضور اعضا در محل استانداری یزد برگزار می شود.

مجموعه واحدهای صنفی یزد در ۱۰ شهرستان استان حدود ۳۰ هزار واحد گزارش شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها