۱۵ دی ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۳
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83619804
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوا در استان مرکزی تا ۶ درجه سردتر می‌شود

اراک - ایرنا - مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوا در مناطق مختلف این استان تا روز دوشنبه هفته جاری چهار تا ۶ درجه سانتیگراد سردتر می‌شود.

«رضا مرادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی‌ها حاکی از تداوم ناپایداری‌ها به صورت بارش باران و برف به صورت پراکنده است.

وی بیان کرد: با عبور سامانه فعلی دمای حداقل هوا تا روز دوشنبه هفته جاری به تدریج کاهش می‌یابد و از روز جاری (یکشنبه) تا چهارشنبه پدیده بارشی در استان پیش‌بینی نشده است.

مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: از روز چهارشنبه به تدریج سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود که این استان را نیز در بر می‌گیرد.

مرادی عنوان کرد: مجموع بارندگی روزهای گذشته در آشتیان یک دهم میلیمتر، در اراک یک و ۲ دهم میلیمتر، در تفرش سه و ۲ دهم میلیمتر، در خمین یک و هشت دهم میلیمتر، در خنداب هشت دهم میلیمتر، در دلیجان ۲ و نیم میلیمتر، در شازند یک و ۶ دهم میلیمتر، در کمیجان نیم میلیمتر و در محلات ۲ و یک دهم میلیمتر گزاراش شده است.

وی گفت: دلیجان با بیشینه دمای ۱۱ و ۲ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و غرق‌آباد با کمینه دمای ۳ و ۶ دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

بیش از ۱۰۴ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها