رییس یک نهاد مالزیایی: ترور سردار سلیمانی بربریت آمریکا را به تصویر کشید

تهران- ایرنا-  رییس یک نهاد مدنی پرنفوذ مالزیایی پس از اقدام تروریستی دولت آمریکا علیه سردار قاسم سلیمانی با محکوم کردن این اقدام گفت: ترور سلیمانی توسط  نظامیان آمریکا، به جهانیان نشان می‌دهد  که ایالات متحده یک کشور سرکش از بدترین نوع است و این اقدام بربریت آمریکا را به تصویر کشید.

سازمان اسلامی شورای مشورتی مالزی "ماپیم " با  انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این بربریت آمریکاست که خود را به عنوان یک دولت مجاز به کشتن می داند. این سیاست وحشیانه بالاتر از قانون عمل می کند و باعث شده که آمریکا به کشوری تبدیل شود که برای کشتن افراد اقدام کند.
دراین بیانیه که به امضای عظمی عبدالحمید رئیس سازمان اسلامی شورای مشورتی مالزی رسیده، آمده است: ایالات متحده مدت ها است که قتل های غیرقانونی را با مصونیت از مجازات انجام داده و جهان تاکنون هیچ اقدامی علیه آن انجام نداده است.
 عظمی عبدالحمید در بیانیه این سازمان تاکید کرد: هدف قراردادن افراد و ترور اشخاص با چنین روشی جرم است و نمی تواند بدون مجازات بماند.
ماپیم افزود: ما این اقدام تروریستی آمریکا را که آشکارا انجام شده به شدت محکوم می کنیم و هیچ عذری برای آن قابل قبول نیست.
این نهاد مدنی پرنفوذ در مالزی تاکید کرد: سازمان ملل نباید درقبال این اقدام سکوت کند و باید جلسه فوری دراین زمینه در این سازمان تشکیل شود.
ماپیم در بیانیه خود هشدار داده است: اقدامات آمریکا در منطقه، صلح را تهدید می کند و واشنگتن باید مسئولیت اقدامات خود را بپذیرد.
سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد روز جمعه هفته گذشته در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =