آمریکا در هراس از واکنش مقاومت، دست به دامان روسیه شد

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا در هراس از اقدام متقابل محور مقاومت در پی شهادت سرداران این جبهه، در تماس با همتای روسی خود مدعی شد آمریکا به دنبال تشنج‌زدایی در منطقه است.

مایک پمپئو روز جمعه مدعی شد در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر خارجه فدراسیون روسیه درباره آنچه که او اقدام دفاعی قاطع دونالد ترامپ در بغداد برای حفاظت از جان آمریکایی‌ها نامید، تبادل نظر کرده است.

وی ادامه داد: تاکید کردم که تشنج زدایی هدف اصلی آمریکا است.

آمریکایی‌ها پس از اقدام جنایتکارانه خود در ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس ایران و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق، به وحشت افتاده‌اند و در تلاشند از تمام ظرفیت‌های دیپلماسی برای متوقف کردن اقدامات تلافی‌جویانه محور مقاومت استفاده کنند.

در این رابطه از صبح جمعه پمپئو با همتایان خود در آلمان، انگلیس، فرانسه و روسیه و همچنین رئیس جمهوری افغانستان و رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان تماس گرفت.

صبح امروز جمعه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

 امروز همچنین شورای عالی امنیت ملی نشستی در خصوص این حمله تروریستی برگزار و تصمیمات مقتضی را اتخاذ کرد. شورای عالی امنیت ملی در بیانیه ای که عصر امروز منتشر شد،‌ تصریح کرد که جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد.
 این در حالی است که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم عصر امروز در نشستی حمله تروریستی آمریکا به خودرو حامل سردار سپهبد  قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس از فرماندهان حشد الشعبی را بررسی می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =