۱۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۶
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 83619213
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شهادت عشق دیرینه سردار سلیمانی بود

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: نائل شدن به فیض شهادت عشق دیرینه سردار حاج قاسم سلیمانی بود که سرانجام محقق شد.

هدایت الله جمالی پور بعدازظهر جمعه در آئین یادبود شهید خلبان محمد رضا رحمانی در تاکستان افزود: شهید مظهر وحدت و انسجام ملی و نزدیکی قلوب مردم است و اگر امروز عزت و امنیت و آرامش داریم به برکت خون شهداست که جانشان را در دست گرفتند و از عزت و کرامت ما دفاع کردند.
وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سرلشگر قاسم سلیمانی از جمله شجاعت و ایمان خالصانه، اظهار داشت:  خون این سردار شهید رهرو راه حق، یادمانی از انسجام جبهه مقاومت و وحدت بیش از پیش جامعه اسلامی در سراسر کشور است.
استاندار قزوین تاکید کرد: سردار سلیمانی فرمانده دلیری بوده که در راه دفاع از حرمین و مرزهای اسلام سالها خدمت کرد و امروز  به دست شقی ترین انسانها به شهادت رسید و البته انتقامی سخت در انتظار آنان نیز خواهد بود.
جمالی پور ادامه داد: سردار سلیمانی فرمانده ای مردمی بود و  همیشه دغدغه وحدت و  انسجام ملت ایران را داشت و آنقدر بزرگ بود که و بزرگی او درجه او هیچ وقت او را از مردم جدا نکرد   شاگردانی بزرگی تربیت کرده که جای ایشان را پر کنند.

استاندار قزوین افزود: سردار سلیمانی همیشه عشق به شهادت داشت و همیشه از باکری، همت و سردار احمدی و همرزمان شهیدش یاد می کرد و با چنین اوصافی شایسته نبود ایشان با مرگ طبیعی از دنیا برود و حقش شهادت بود و سرانجام به این آرزو دست یافت.
استاندار قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: آنچه می تواند نظام جمهوری اسلامی در شرایط حساس دشمنان را حفظ کند  وحدت و انسجام است و در وصیت شهدا و رهبر کبیر انقلاب  همیشه دغدغه انسجام و وحدت وجود داشته است.
وی ادامه داد: ما باید بدانیم راه شهدا و انقلاب وحدت افرین است و کسی اگر شعاری بدهد و رفتاری در جهت برهم زدن امنیت جامعه انجام دهد او باید بداند در مسیر شهدا، انقلاب و نظام نیست .
جمالی پور افزود: باید مراقب بود تا مبادا نگاه های سیاسی و جریانی ما را از وحدت دور کند و رسیدن به پست و مقام و دعوای سیاسی و منافع حزبی  وحدت جامعه را از بین ببرند.
استاندار قزوین افزود: فکر نکنید سردار سلیمانی تنها بدست آمریکایی ها  به شهادت رسید بلکه پشت سر این حادثه عربستان و اسرائیل هستند که هلیه ایران متحد شده اند.
وی یاد آور شد: دشمن تلاش می کند تا با تفرقه کشور ما تجزیه کند بنابراین امروز بیش از هر زمان دیگری باید وحدت و انسجام داشته باشیم.
استاندار قزوین در ادامه با اشاره به شهادت خلبان محمد رضا رحمانی،گفت: این شهید فرزندی از دیار تاکستان و مایه افتخار استان بود و شهادت ایشان را به خانواده و مردم تاکستان تبریک و تسلیت عرض می کنم.
سرهنگ خلبان شهید محمدرضا رحمانی که چندی قبل در حادثه سقوط جنگنده در اردبیل به فیض شهادت رسید، یکی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که باروحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در ماموریت‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشت..
 

سرخط اخبار استان‌ها