واکنش سناتورهای پاکستانی به ترور سردار سلیمانی
از سمت راست به چپ: سناتور رضا ربانی، خانم سناتور شیری رحمان، سناتور شبلی فراز و سناتور رحمان ملک

اسلام آباد - ایرنا - برخی از اعضای مجلس سنای پاکستان روز جمعه در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس در جریان حمله آمریکا در بغداد، نسبت به تشدید تنش ها در خاورمیانه ابراز نگرانی کردند.

برخی از نمایندگان پاکستانی در نشست امروز مجلس سنا در اسلام آباد مصرانه خواستار حضور وزیر امور خارجه در اجلاس و تببین سیاست و مواضع دولت اسلام آباد در قبال تحولات اخیر مربوط به ایران و آمریکا شدند.

سناتور «شبلی فراز» رئیس فراکسیون حزب حاکم در مجلس سنای پاکستان در غیاب «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور، بیانیه ای از وی درخصوص وقایع اخیر در غرب آسیا را قرائت کرد.

وی به نقل از وزیر امور خارجه پاکستان گفت: این کشور تنش های فعلی میان تهران و واشنگتن را دنبال می کند و همزمان در حال بررسی واکنش های بین المللی به حوادث اخیر است.

سناتور حزب حاکم پاکستان گفت: دولت گزارش جامعی درخصوص مواضع خود درباره تحولات مربوط به ایران و آمریکا را آماده و آن را به جلسه مجلس سنا تقدیم خواهد کرد.

خانم سناتور «شیری رحمان» از حزب مردم پاکستان از دولت خواست تا درخصوص تحولات غرب آسیا و تنش های مربوط به ایران و آمریکا مواضع خردمندانه اتخاذ کند.

وی با انتقاد از عدم حضور وزیران کابینه در نشست مجلس سنا و عدم دریافت مواضع روشن دولت در قبال تحولات اخیر در منطقه، هشدار داد که افزایش تنش ها در منطقه خاورمیانه و تنگه هرمز تبعات سنگینی برای پاکستان که به طور کامل وابسته به واردات نفت است، خواهد داشت.

سناتور «رضا ربانی» نماینده مجلس سنای پاکستان و رئیس سابق آن نیز از وزیر امور خارجه کشورش خواست تا با حضور در جلسه علنی نمایندگان، آنان را از مواضع آتی دولت آگاه سازد.

سناتور «رحمان ملک» وزیر سابق کشور پاکستان نیز گفت: ما نباید نسبت به اقدامات آمریکایی ها و عملیات های آنان در کشورهای ثالث بی توجه بود، ممکن است پاکستان در آینده با چنین اوضاعی مواجه شود بنابراین باید مقابله با این وضعیت را در دستور کار قرار دهیم.

وزارت امور خارجه پاکستان ساعاتی پس از ترور سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس به دست آمریکا در خاک عراق، ضمن ابراز نگرانی شدید از اوضاع فعلی، بر ضرورت اجتناب از هرگونه اقدام یکجانبه و تهاجمی تاکید کرد.

صبح امروز سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا)، دستور این حمله هوایی را "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =