راهپیمایی مردم گتوند در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی برگزار شد

دزفول-ایرنا- راهپیمایی مردم شهرستان گتوند برای اعلام محکومیت جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چند تن دیگر از فرماندهان جبهه مقاومت درعراق، روز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم در این شهرستان برگزار شد.

این راهپیمایی بعد از اقامه نماز جمعه با حضور فرماندار، امام جمعه، مسوولان محلی، خانواده های شهدا،رزمندگان و دیگر اقشار مختلف مردم از مصلای امام خمینی (ره) تا چهار راه شهید طیبی گتوند برگزار شد.

راهپیمایان با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر استکبار، خشم و انزجار خود را از این جنایت آمریکا و هم پیمانانش اعلام داشتند.

امام جمعه گتوند در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با محکوم کردن آمریکا و دشمنان ایران اسلامی اظهار کرد: این حرکت رذیلانه و خبیثانه تروریست های ارتش آمریکا بود که شبانه سردار قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام اسماعیل اسدپور افزود: این اوج حقارت و ذلت آمریکا بود که نتوانست در میدان جنگ با سرداران و سربازان اسلام پنجه در پنجه به مبارزه برخیزد، لذا شبانه و با زیر پا گذاشتن تمام قوانین بین المللی این اقدام ددمنشانه را انجام داد.

وی ادامه داد: وعده ما به آمریکایی ها و مزدوران آنها در منطقه این است که، قطعا منتظر انتقام سخت ایران باشند ، ما سیلی محکمی به استکبار جهانی خواهیم زد.

امام جمعه گتوند با بیان اینکه آنان که درباره مذاکره با استکبار جهانی سخن می گویند امروز شاهد این جنایت بودند، افزود: این جنایت حاصل و نشانگر نوع تفکر سردمداران آمریکاست  ونشان می دهد آنها  این جنایت های بشری را به راحتی مرتکب می شوند.

در پایان این راهپیمایی قطعنامه ای درمحکومیت آمریکا و دیگر دشمنان ایران قرائت شد و مفاد آن با تکبیر مردم مورد تأیید قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، فرماندار، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و دیگر مسوولان شهرستان گتوند در پیام هایی جداگانه شهادت سردارقاسم سلیمانی را تسلیت گفتند.

بامداد جمعه 13 دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =