۱۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 1276
کد خبر: 83618645
۱۹ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حاج  قاسم چشم‌های خسته‌ات، گواهی می‌داد چشم‌ انتظار آسمانی

تهران - ایرنا - شهید سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی چشم‌های خسته‌ات، گواهی می‌داد، چشم‌انتظار آسمانی، نگاه آرام و سکوتِ بیشتَرت، حکایتِ بغضی عجیب داشت، تسبیح را آرام چرخاندنت، آشوبِ دلَت را گواهی می‌داد که سخت دلتنگ دیدار رفقای شهیدت از جمله حاج «احمد کاظمی» و حاج ابراهیم همت در بهشتی.

دارم با خودم فکر می‌کنم،  حاج قاسم عزیز ای مرد تکرار نشدنی، سردار وطن، مالک اشتر زمان، حالا که آرام گرفته‌ای؛ وقتی چشمت روشن شده به جمال عقیله خاتون، حالا، از تَهِ دل می‌خندی؛ وقتی رفیقانِ قدیمی‌ ات را دیده‌ای. حالا و مثل همیشه سَرَت را بالا گرفته‌ای؛ که در دفاع از حرم عمه سادات سنگِ تمام گذاشتی. راحت بخواب سردار؛ اما بدان و آگاه باش ما فرزندان این مرز و بوم دست از دفاع بر نمی‌داریم.

ای مبارز عاشق و عابد عارف، که به‌ دست شقی‌ترین و نکبت‌بارترین دشمنان خبیث ملت ایران و جهان اسلام، یعنی آمریکای جنایتکار به درجه رفیع شهادت و به آرزوی دیرینه خود رسیدی بدان و آگاه باش ما راهت را، ایمان و اعتقادت را و عشق و آرمانت را ادامه خواهیم داد! راحت بخواب سردار، حرم بی‌مدافع نمی‌ماند! تنها دلمان برایت سخت، تنگ خواهد شد، راحت بخواب سردار، شهادتت مبارک؛ حاج قاسم.

ای مرد میدان جهاد و مبارزه، مجاهد خستگی‌ ناپذیر جبهه‌های جنگ با کفار و تروریست‌ها، امروز صبح بعد از برخاستن از خواب و شنیدن صدای صوت آیاتی از کلام الله مجید در پی شهادتت به ‌دست تروریست‌های ارتش آمریکا در بغداد که از تلویزیون پخش می شد به خود گفتم حاج قاسم عزیز سردار مبارزه با تروریسم «سال ها تو می جنگیدی و ما خواب بودیم» - «تا اینکه ما خواب بودیم و تو شهید شدی».

دلم آشوب و حالم منقلبم است و با خودم نجوا می کنم؛ عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است، دادن سر نه عجب، داشتن سر عجب است، تیغ بارد اگر آنجا که بود جلوۀ دوست، تن ندادن ز وفا در دم خنجر عجب است، تشنه‌لب، جان به لب آب سپردن سهل است، تشنۀ وصل کند یاد ز کوثر عجب است، تنِ بی‌سر عجبی نیست گر افتد روی خاک، سرِ سرباز ره عشق به پیکر عجب است. ‌

دوباره با دلتنگی کامل در فراق سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مرد شماره یک مبارزه با تروریسم با خود زمزمه می کنم؛ سلام ای غروب غریبانه دل، سلام ای طلوع سحرگاه رفتن، سلام ای غم لحظه های جدایی، خداحافظ ای شعر شبهای روشن، خداحافظ ای قصه عاشقانه، خداحافظ ای آبی روشن عشق، خداحافظ ای داغ بر دل نشسته، تو تنها نمی مانی ای مانده بی من، تو را می سپارم به دلهای خسته، تو را می سپارم به مینای مهتاب، تو را می سپارم به دامان دریا، اگر شب نشینم اگر شب شکسته، تو را می سپارم به رویای فردا.

بامداد امروز (جمعه) و در پی حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سرباز ولایت و امت اسلامی سردار سرلشکر پاسدار حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده فداکار، شجاع و بی‌نظیر نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پس از عمری مجاهدت، فداکاری و نقش‌آفرینی‌های ماندگار و پرافتخار در راه اعتلای اسلام و دفاع از قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) و سرافرازی ایران عزیز، به شهادت رسید.

در این حمله جنایات‌بار، چند تن از همراهان وی و نیز  فرماندهان و رزمندگان حشدالشعبی قهرمان عراق به شهادت رسیدند.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
    13 0
    یتیمی درد بی درمان یتیمی سردار😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭